8 клас







НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА


Шановні учні! За навчальну практику виставляються оцінки! Будьте,будь ласка,відповідальними і уважними.

Виконані роботи висилайте на електронну адресу!

           Бажаю вам успіхів!!!

Вітаю вас, шановні учні та учениці 8-А класу

 

Дата:   А -9.06.2022

Термін виконання до 10.06.2022

тема:Онлайн диспут

«Роль Богдана Хмельницького в історії України»

Проблемне  питання : Чи могла Україна за часів Б. Хмельницького стати  незалежною  державою?  Якщо могла , то  що  завадило цьому?

 

Епіграф          

   Згадайте  праведних  гетьманів,

                            Де  їх  могили?

                            Де  лежить  останок

                            Славного  Богдана ?...

                                                                           Т.Г. Шевченко

                                        

                       План  характеристики  історичного  діяча

 

 

1.     Коли і в якій  країні  жив  історичний  діяч ?

2.     За  яких умов  формувались  його  погляди ?

3.     Інтереси  якої  соціальної  групи  виражав, чого прагнув ?

4.     Які  ідеї  і чому  висував ?

5.     Які  шляхи  і  засоби  використовував  для  досягнення  своїх цілей?

6.     Які  особисті  якості  мав ? Чи  відповідали вони  вирішенню поставлених  цілей ?

7.     Якими були  результати діяльності  історичного  діяча для  країни,

В якій він  жив , її  населення ? Чи досяг  він  поставленої  мети?

Пропоную переглянути навчальний відеофільм за  посиланням……..

 Домашнє завдання:дати відповідь на проблемне  питання : Чи могла Україна за часів Б. Хмельницького стати  незалежною  державою?  Якщо могла , то  що  завадило цьому?

 

…..

Вітаю вас, шановні учні та учениці 8-А класу

 

Дата:   А -7.06.2022

Термін виконання до 10.06.2022

тема:Онлайн гра  «Створення козацької держави»

       На звільненій з-під польсько-шляхетського панування території в роки Національно-визвольної війни формувалася й міцніла Українська козацька держава. Її офіційна назва в цей час була Військо Запорозьке. Унаслідок того, що терени, на яких вона була розташована, підпорядковувалися гетьманській владі, неофіційно її називали Гетьманщиною. Сучасні дослідники називають її також Українською козацькою або Гетьманською державою. Зародком новоствореної держави стали традиції і звичаї козацької демократії Запорозької Січі та основні засади устрою Війська Запорозького.

За козацькою (січовою) традицією вищим органом влади в Гетьманщині з розпорядчо-законодавчими функціями була Генеральна (військова) рада. У ній брало участь все козацтво, а іноді й представники міщан та духівництва.

Гетьману належала вища військова, адміністративна й судова влада, що поширювалася на всі стани. Він був главою держави й обирався на свою посаду Загальною військовою радою безстроково. Гетьман очолював Генеральний уряд, скликав Загальну військову і Старшинську ради, утілював у життя прийняті ними рішення. За його підписом «рукою власного» виходили універсали, накази и розпорядження.



Політичний устрій Війська Запорозького середини XVII ст.

Гетьман розглядав скарги на рішення полкових і сотенних судів, відав фінансами, за рішенням Ради розпочинав війну й укладав мир, командував армією, підтримував дипломатичні відносини з іншими державами.

Поступово зростав вплив Старшинської ради, що складалася з генеральної старшини й полковників. Вона вирішувала військові, адміністративні, господарчі, правові й зовнішньополітичні питання. Її рішення були обов’язковими для гетьмана. Вона постійно перебувала в резиденції гетьмана.

Рада при гетьмані була дорадчим органом, що складався з його довірених осіб. Вона обговорювала з гетьманом можливі шляхи розв’язання найважливіших питань державного життя й готувала проекти рішень для Старшинської ради.

Центральним органом виконавчої влади був Генеральний уряд. Він вирішував усі поточні справи внутрішнього управління й закордонних відносин Війська Запорозького. Генеральний уряд складався з генеральної старшини, яка спочатку обиралася, а з часом стала призначатися гетьманом. До його складу входили: писар (очолював Генеральну військову канцелярію, займався закордонною політикою й вів усі справи Генерального уряду), судді (один або два) (здійснювали керівництво вищим судом при Генеральному уряді), обозний (забезпечував матеріальне постачання армії та артилерії), підскарбій (завідував державним скарбом і фінансами. До запровадження цієї посади в 1654 р. ці функції виконував гетьман), керівник розвідки (займався розкриттям змов проти гетьмана, боротьбою проти таємної польської агентури, збиранням розвідувальної інформації тощо).

При гетьмані також існувала генеральна старшина з особливих доручень — два осавули (військові ад’ютанти гетьмана), хорунжий (хранитель військової корогви), бунчужний (хранитель гетьманського бунчука) і наказний гетьман (тимчасовий командувач військами для проведення воєнних операцій).

У полках існували власні уряди, що складалися з полковників і полкової старшини (писар, суддя, обозний, осавул, хорунжий). Полковник був головним представником центральної влади на території полку. Полковника обирали на полковій раді, але часто його призначав уряд. Полк складався із сотень, у кожній із яких був сотенний уряд із сотника, писаря, отамана, осавула та хорунжого. У містах і містечках козацькі громади обирали «городових отаманів», а міщанами керував «війт», якого затверджував гетьман. У селах владу над селянами здійснював староста, а над козаками — сільський отаман.

 

     

Пропоную переглянути навчальний відеофільм за  посиланням……..

та виконати такі завдання за посиланням……

 

 

…..







Вітаю вас, шановні учні та учениці 8   класу

 

Дата:   А -6.06.2022

Термін виконання до 10.06.2022

тема:Веб квест «Козацькими шляхами»

     

Пропоную переглянути навчальний відеофільм за  посиланням……..

та виконати такі завдання за посиланням……

 






Вітаю вас, шановні учні та учениці 8-Акласу

 

Дата:  А-2.06.2022

Термін виконання до 6.06.2022

тема:Онлайн вікторина

 «Становлення українського козацтва»

 

        Українські козаки – славетні лицарі, мужні воїни. Вони залишили   вагомий  слід в нашій   історії, з ними пов’язано і багато   цікавих легенд, переказів. Також козаки славилися своїми шароварами, вмінням вправно їздити на конях та співати  козацьких  пісень. 

Козаки дивували та захоплювали, надихали  митців на створення  своїх  шедеврів, берегли рідну культуру та звичаї.

До Вашоїуваги онлайн-вікторина "Козацькими стежками", за  її допомогою можна перевірите знання про життя  українських  козаків   за посиланням……..

 

Вітаю вас, шановні учні та учениці 8-А класу

 

Дата:  Б-9.05.2022

А-31.05.2022

Термін виконання до 10.06.2022

тема:Віртуальна подорож на Запорозьку Січ.


Що таке Запорізька Січ знає навіть школяр, а на питання, хто її заснував, більшість впевнено відповідає: Дмитро Вишневецький. Вислів «козак – вільна людина» закарбувався у свідомості з юних років. Та чи так це насправді? Чи є «відкритою книгою, в якій давно прочитані усі сторінки», Запорозька Січ?

Багатьом невідомо, що під цим словосполученням


 мається на увазі не одне, а декілька великих укріплень, і у народі як першого «запорізького гетьмана» прославили Предслава Лянцкоронського. А «козаками» спочатку називали найманих вояків, які несли вартову службу. Ними були як представники української нації, так і татари. Історія Запорізької Січі надзвичайно цікава. Перші відомості про них датуються кінцем ХІІІ століття. Передумови їх появи – велика нейтральна територія (її називали Полем) та відсутність чітко окресленого кордону між землями руських князівств та Ордою. Навіть на початку ХVІ століття кримський хан писав до великого князя литовського: «То земля не моя і не твоя, лишень Богова», бо захоплювали цю «буферну зону» і русини, і татари.

Виникнення козацтва було пов’язане з необхідністю охорони кордонів, а також із можливістю степової здобичі. Кримські джерела ХV століття згадують татарських найманих козаків-вартових, які несли службу в Кафі. І там же говориться, що в 1474 році «козаки» золотоординського хана пограбували купецький караван. Це надзвичайно цікаві факти. Свідчать вони про вживаність слова «козак» у різних значеннях. Коротко кажучи, ним одночасно позначали і сторожів, і розбійників.

У 1492 році вперше фіксуються козаки-християни. Вони освоювали степове порубіжжя, яке не належало жодній країні. На відміну від татар, ці люди займалися переважно землеробством. Це привело до утворення окремої соціальної групи. Термін «козак» доповнився ще одним сенсом – «нікому не підлегла людина».



Таким чином, виникнення козацтва обумовлене сусідством двох етносів, українського й татарського. Нічиї люди на нічиїй землі взаємно переймали одяг, мову, звичаї. Звідси причини появи тюркських елементів у козацькому побуті: шаровар, кобзи та іншого.

А перше місце виступає боротьба з набігами татар. Запрошую до подорожі на Січ.......

Для самоперевірки пропоную виконати такі завдання.......




2.06.2022

8-Б клас

30.05.2022

8-А клас

Онлайн бесіда «Українські землі в складі іноземних держав»

      У першій половині XVI ст. українські землі перебувати у складі Великого князівства Литовського (Київщина, Переяславщина, частина Волині і Поділля), Польщі (Галичина), Молдавії (Буковина і Покуття, які згодом були захоплені Туреччиною), Туреччини (Нижня Наддніпрянщина і Крим входили до Кримського ханства, що було залежним від Туреччини), Угорщини (Закарпаття), Московської держави (Чернігово-Сіверські землі).


      Як ми бачимо, більшість українських земель перебували у складі Великого князівства Литовського. Наприкінці XV — у першій половині XVI ст. Литва змінює свою політику щодо українських земель: їх позбавляють автономії і вони переходять під управління урядників Великого князя.


Попри тяжкі умови іноземного панування, українське населення, яке було роз’єднане кордонами різних держав, зуміло зберегти не тільки свою культуру, мову, звичаї, традиції та побут, але й сформуватися у XVI ст. як народність.

 





Робота з термінами та поняттями

Соціальні стани - великі групи людей, що мають закріплені законом права та обов’язки, відрізняються своїм політичним становищем і наявністю привілеїв.

Привілей - пільга, право, надане володарем окремим особам, групам людей, станам.

     Основними станами в тогочасній Україні були шляхта, духівництво, міщани й селяни. За своїми правами стани поділялися на привілейовані, напівпривілейовані та непривілейовані.



    Вершину панівного стану — шляхти — посідали нащадки удільних князів Рюриковичів і Гедиміновичів. Вони становили замкнену групу, до якої не можна було увійти завдяки заможності чи найвищим державним посадам. Князівські роди поділялися на «княжат головних», до яких належали Острозькі, Заславські, Сангушки, Чарторийські, Корецькі, Гольшанські-Дубровицькі, та «княжат-повітовників». Перші не підлягали дії місцевої адміністрації, мали право входити до великокнязівської ради й виступати у військові походи зі своїми загонами під родовими гербами. Їм належали спадкові землеволодіння, де вони мали право судити своїх підданих, установлювати податки й повинності, надавати підлеглим землю за умови несення служби. Другі таких прав і привілеїв не мали, а їхні збройні загони виступали у складі повітового ополчення, підпорядкованого місцевій адміністрації.

        До панів належала заможна шляхта, яка не мала князівських титулів,  але  вирізнялася  давністю  походження,  спадковим  землеволодінням і певними привілеями.

Шляхта - привілейований панівний стан у Польщі, Литві, на українських та білоруських землях, які в XIV—XVIII ст. належали Великому князівству Литовському чи Речі Посполитій.





  Пропоную переглянути відео і виконати тестові завдання

 

 

















Добрий день,шановні учні та учениці.
Ми з вами працюємо в дистанційному форматі
за такими підручниками
Щупак І. Історія України за посиланням
Щупак І. Всесвітня історія за посиланням


Вітаю вас на уроці з   історії України

 

Дата:  А, Б-26.05.2022

Термін виконання до 27.05.2022.

тема:Підсумковий урок

Доброго дня, любі учні! Сьогодні ми завершуємо вивчення курсу історії України за 8      клас. Сподіваюся, отримані знання будуть вам корисними. На сьогоднішньому уроці ми повторимо та узагальнимо матеріал, розглянутий протягом року.

Щоб добре ви засвоїли знання пропоную вам виконати такі завдання за посиланням……

Домашнє завдання: повторити терміни, дати.

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України

 

Дата:   А-24.05.2022;Б-25.05.2022

Термін виконання до 27.05.2022.

тема:Систематизація та узагальнення знань учнів  за ІІ семестр.

На уроці  повторимо основні терміни, дати, явища, процеси з тем, що  вивчали  у 8 класі 

 

Шановні діти! Протягом уроків ми з вами працювали над вивченням тем з історії України і дійшли до її завершення.

 

 

1.     Щоб добре ви засвоїли знання пропоную вам виконати такі завдання. Хто очолив Національно-визвольну війну ХVІІ століття?

А) С. Наливайко;

Б) І. Сірко;

В) Б.Хмельницький.

2.     Реформація –це

А)рух проти політики католицької церкви,що виник на початку 16 століття у Німеччині;

Б)рух проти православної церкви,що виник в Україні в 16 столітті;

В) рух  проти  мусульманської релігії.

3.     Коли було укладено Зборівський мирний договір?

А) 1709 р.;

Б) 1649 р.;

В) 1648 р.

4.     Виберіть  керівників  козацько-селянських повстань к. 16 –поч. 17 століть?

А)С. Наливайко;

Б)І. Сулима;

В)М. Дорошенко.

5.     Що відносять до козацьких клейнодів?

А) булава;

Б) перо;

В) пернач.

6.     Оберіть українські православні братства?

А)Львівське;

Б)Київське;

В)Канівське.

7.     Поставте події у хронологічній послідовності

А)Полтавська битва;

Б)битва під Берестечком;

В) битва під Пилявцями.

8.     Поставте навчальні заклади  у хронологічній послідовності від дати їх виникнення?

А) Острозька академія;

Б) Києво-Могилянський колегіум;

В)єзуїтська школа.

9.     Поставте у хронологічній послідовності гетьманів?

А) І. Мазепа;

Б)І. Брюховецький;

В)М. Дорошенко.

10.                        Співставте гетьманів і договори, які вони укладали

1.     Б.Хмельницький

2.     Д. Многогрішний

3.     І. Виговський

4.     І. Мазепа

А)Глухівські статті

Б)Коломацькі статті

В)Гадяцький трактат

Г)Московські статті

Д) Березневі статті.

11.  Співставте  документи та кількість реєстру козаків, що у них відображена?

1. Ординація Війська Запорозького

2. Зборівський договір

3. Білоцерківський дговір

4. Березневі статті

А)40 тисяч

Б)60 тисяч

В) 6 тисяч

Г) 20 тисяч

12.  Співставте видатних осіб та їхні професії

1. С. Величко

2.  П. Могила

3. І. Вишенський

А)літописець

Б)письменник

В)релігійний реформатор

 

Домашнє завдання: повторити терміни, дати.

 

 



Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   всесвітньої  історії

 

Дата:   А-23.05.2022; Б-26.05.2022

Термін виконання до 27.05.2022.

тема:Підсумковий урок.

На уроці  повторимо основні терміни, дати, явища, процеси з тем, що вивчали у 8 класі, з’ясувати роль епохи Нового часу в історії людства.

• Упродовж року ми вивчали три століття світової історії. Це була доба великих змін ужитті людей та їхньому світогляді. Завдяки великим географічним відкриттям кордони світу, відомого європейцям, значно розширилися. Нові торговельні, політичні, культурні зв'язки пролягли через океани, з'єднуючи континенти.

• Виникли нові релігійні напрямки, які тепер по-іншому визначали місце церкви в суспільстві, відносини людини з Богом та відповідальність людини за свою долю. Такі віровчення були необхідними для формування новоєвропейської цивілізації.

• Економічною основою нової цивілізації стали капіталістичні суспільні відносини. Вона спричинила і зміни в структурі суспільства. Людину почали шанувати не стільки за її походження, скільки за підприємливість, працьовитість, знання. Формувався новий тип — людина, яка прагнула дізнатися про все сама, своїм розумом, яка брала під сумнів незаперечні істини та авторитети. Ця жага до пізнання всесвіту стала поштовхом до великих наукових відкриттів, здійснених у ранній Новий час. Унаслідок цих відкриттів людство переконалося в можливості пізнання світу та його законів. Людина почала вірити в силу науки. Так формувалася найважливіша передумова майбутнього поступу людства — віра в науку як силу, що пізнає закони світу і сприяє технічному прогресу. Потреби виробництва і розвиток науки стимулювали прогрес у розвитку знарядь праці. Ручні знаряддя праці замінювалися машинними. Ремісничу майстерню заступила спершу мануфактура, а потім фабрика. Нові суспільні відносини поступово затвердились і в сільському господарстві.

• Змінилась і політична карта світу. Виникли нові держави. Карта Європи стала більше нагадувати сучасну.

• Більшість населення, як і раніше, жила в селах, працювала на землі. Однак промислова революція дуже швидко все змінила. Формування індустріальної цивілізації стало основним змістом наступного періоду світової історії.

Виконайте вправи на повторення.

1.Іслам це _______________________________________________________________

2.Який мореплавець у 1486 р., пливучивздовжзахідногоузбережжя Африки, зумівдосягтиїїпівденного краю? _____________________________________________________________________________

3.Коли королем Іспанії став Карл І? _____________________________________________________________________________

4.Які події стали приводом для початку Тридцятилітньоївійни? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5.Що спільного і відмінного в розвиткуМосковськоїдержави й Османськоїімперії? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6.Якими булидосягненнякультуридобиПросвітництва? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

7. Що вам запамяталося з курсу Всесвітняісторія за навчальнийрік? ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Домашнє завдання: повторити терміни, дати. 












Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України

 

Дата:   А, Б-19.05.2022.

Термін виконання до 24.05.2022.

тема:Систематизація та узагальнення знань учнів за ІІ семестр

На уроці  повторимо основні терміни, дати, явища, процеси з тем, що вивчали у ІІ семестрі.

Повторити   параграфи  42-52, виконати такі  завдання І рівень (1 тестове завдання = 0,5 бала, 6 тестових завдань = 3 бали)

1. Вкажіть, коли вийшов царський указ про остаточне знищення Запорозької Січі  ?
а) 1764 р.;            б) 1768 р.;             в) 1775 р.;               г) 1783 р.

2. Останній гетьман України

а) І. Скоропадський;   б) П. Полуботок;  в) К. Розумовський;  г) Д. Апостол

3. У якому році за указом імператриці Катерини ІІ було ліквідоване Кримське ханство?

а) 1768  р.             б)  1752  р.               в) 1757  р.              г)  1783  р.

4. Самійло Величко був 

 а) літописцем;   б) архітектором;    в) художником;    г)книгодрукарем.

5. Скільки поділів Речі Посполитої було здійснено в XVIІІ ст.?

а) один;                б) два;                      в) три;                     г) чотири.

6. Найвідоміший ватажок опришків

а) М. Залізняк;  Б) О. Довбуш;  В) І. Гонта;   Г) П. Полуботок.

ІІ рівень (1 завдання = 1 бал, 3 завдання = 3 бали)

7. Дайте визначення:

 Гайдамаки -

8. Встановіть хронологічну послідовність подій другої половини XVIІІ ст.

А) Остаточна ліквідація гетьманства в Україні;

Б) Гайдамацьке повстання під проводом Верлана;

В) Другий поділ Речі Посполитої;

Г) Повне закріпачення селян Лівобережної та Слобідської України.

9. Співвіднесіть гетьманів та державні органи з роками їх перебування при владі:

1. Д. Апостол;

2. І Малоросійська колегія;

3. ІІ Малоросійська колегія;

4. К. Розумовський;

А. 1722-1727рр.;

Б. 1727-1734рр.;

В. 1734-1750рр.;

Г. 1750-1764рр;

Д. 1764-1786рр.

ІІІ рівень (1 завдання = 1,5 бали, 2 завдання = 3 бали)

10. Що таке Коліївщина? Назвіть її причини, основні події та наслідки.

11. Охарактеризуйте діяльність гетьмана І. Скоропадського/ Д. Апостола/ К. Розумовського (на вибір).

IV рівень (1 завдання = 3 бали)

12. Якими були причини ліквідації Запорозької Січі? Яка долі спіткала запорізьких козаків після зруйнування Січі? Розкрийте значення Запорізької Січі для української історії та культури.

 

Домашнє завдання: повторити параграфи  42-52, терміни. дати

 

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України

 

Дата:   Б-17.05.2022;  А-18.05.2022

Термін виконання до 20.05.2022.

тема:Урок контролю та корекції  навчальних досягнень учнів з теми «Українські землі в 20-90-х роках XVIII ст»

На уроці  повторимо основні терміни, дати, явища, процеси з теми «Українські землі в 20-90 роках 18 ст.»

Повторити   параграфи  42-52, виконати такі завдання:

Контрольна робота
з теми «Українські землі у 20-90-х  рр.
XVIІІ ст. »

 

Варіант – І

І рівень (0,5 балу)

1.      Гайдамаки боролися проти?
а) польських панів;     б) російських дворян;        

в) татарських ханів;           г) турецьких сипахів.

2. Вкажіть, коли вийшов царський указ про остаточне знищення Запорозької Січі  ?
а) 1764 р.;                    б) 1768 р.;                    в) 1775 р.;           г) 1783 р.

3. Гетьман Д. Апостол перебував при владі протягом ?

а) 1700-1721  рр.;            б) 1709-1722  рр.;       в) 1727-1734 рр.;    г) 1750-1764 рр.

4. Самійло Величко був  ?

а) літописцем;              б) архітектором;       в) художником;        г) книгодрукарем.

5. За указом імператриці Катерини ІІ Кримське ханство було ліквідоване в  ?

а) 1768 р.;                б) 1771 р.;              в) 1775 р.;                     г) 1783 р.

6. Скільки поділів Речі Посполитої було здійснено в XVIІІ ст.  ?

а) один;                      б) три;                      в) два;                            г) чотири.

 

ІІ рівень (1 бал)

7. Дайте визначення поняттю:

Опришки – це __________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________

8. Укажіть назву та стиль зображеної пам’ятки архітектури?




 

 


 

 

 

 

 

9. . Хто зображений на малюнку ?

                                                           


 

 

 

 

 

ІІІ рівень (1,5 балу)

 

10. Встановіть хронологічну послідовність подій другої половини XVIІІ ст.

А) Остаточна ліквідація гетьманства в Україні;

Б) Створення Першої Малоросійської колегії;

В) Другий поділ Речі Посполитої;

Г) Повстання Коліївщина.

 

11. Встановіть відповідність між іменем історичного діяча та його стислою характеристикою.

1) Г. Сковорода

А) Останній гетьман Лівобережної України; намагався проводити реформи, метою яких було посилення автономії Гетьманщини;

2) К. Розумовський

Б) Видатний філософ, гуманіст, просвітитель, поет, педагог, автор збірок «Сад божественних пісень», «Байки Харківські»;

3) О. Довбуш

В) Сотник Уманського полку, який у часи Коліївщини в ході взяття гайдамаками Умані перейшов на бік повсталих;

4) М. Залізняк

Г) Найбільш прославлений ватажок опришків, який нападав на шляхетські маєтки;

 

Д) вождь Коліївщини, козацький отаман, який очолив повстанців, що зібралися в урочищі Холодний Яр.

 

 

IVрівень (3 бали)

12. Назвіть причини та наслідки посилення національно-визвольної боротьби на Правобережжі  другій половинні XVIІ ст. ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Домашнє завдання: повторити параграфи  42-52, терміни, дати

 

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  всесвітньої  історії

 

Дата:   А-16.05.2022; Б-19.05.2022

Термін виконання до 20.05.2022.

тема: Урок контролю та корекції навчальних досягнень учнів з теми «Епоха Просвітництва»

На уроці  повторимо основні явища, процеси, терміни, дати, які вивчали з теми «Епоха Просвітництва»

Повторити   параграфи 26-35 та виконати завдання  контрольної роботи. Рівень І

(по 0,5 бала за вірну відповідь, усього – 3 бала)

 

1.      Хто з видатних американців зображений на банкноті:

 

а) Бенджамін Франклін

б) Джордж Вашингтон

в) Томас Джефферсон

г) Джеймс Медісон


 

 

 

2.      Скільки поділів зазнала Річ Посполита в середині XVIIIст.?

 

а) 1        б) 3        в) 2        г) 4

 

3.      Видатний шотландський економіст, який є автором науки про економічний розвиток суспільства:

а) Джон Берклі          б) Девід Юм              в) Адам Сміт                         г) Ісаак Ньютон

 

4.      Який документ давав право Марії Терезії посісти австрійський престол?

а) Прагматична санкція       б) Велика ремонстрація      

в) Білль про права                г) Золота булла

 

5.       У якому році Північноамериканські колонії Англії проголосилиДекларацію незалежності?

а) 1774 р.;           б) 1776 р.;          в) 1781 р.;           г) 1783 р

 

6.      Утвердження в країнах Європи освіченого абсолютизму було зумовлено поширенням ідей:

а) просвітництва            б) протестантизму        в) протекціонізму         г) гуманізму

 

Рівень ІІ

7.      Поясніть значення понять і термінів(1 бал за вірну відповідь, всього 2 бали)

«палацовий переворот» ________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

«метрополія» _________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

8.      Чому монархічна Франція підтримала боротьбу США за незалежність? (1 бал)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Рівень ІІІ

 

9.      Установіть відповідність між іменами правителів та їхніми титулами.(1,5 бала)

1 Текумсе                                                 А             імператор

2 Йосип II                                  Б             шах

3 Фрідріх II                                В             король

4 Дж.Вашінгтон                                      Г              вождь

                                                                              Д            президент

 

10.  Заповніть таблицю, указавши у відповідному стовпчику порядковий номер поняття або назви. (1,5 бала)

 

1) імперія, 2) Синод, 3) республіка, 4) конституція, 5) президент, 6) стрільці, 7) рекрути, 8) конгрес, 9) конвент, 10) колегія.

 

Російська імперія

Сполучені Штати Америки

 

 

 

Рівень ІV

 

Якими були передумови й наслідки промислової революції в Англії? (3бала):__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Домашнє завдання: повторити параграфи  26-35, терміни, дати

 

 



Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

 

Дата:  А, Б-12.05.2022.

Термін виконання до 17.05.2022.

тема: Систематизація та узагальнення знань учнів з теми «Українські землі в 20-90 роках XVIII ст.

На уроці  повторимо основні події, явища, що відбувалися на українських землях у 18 ст.

Повторити   параграфи42-52   та дати відповідь на запропоновані питання. І рівень        

1. «Коліївщина» відбулася …

А. 1730 р.;  Б. 1768 р.;  В. 1750 р.

2. Останній кошовий отаман - …

А. Павло Полуботок;  Б. Іван Сірко;  В. Петро Калнишевський.

3. 1734 -1775 рр. час існування –…

А. Чортомлицької Січі;  Б. Нової Січі;  В. Олешківської Січі.

 

ІІ рівень

4. Поясніть поняття: опришки, паланка.

5. Відзначте факти, що стосуються біографії Г. Сковороди.

А. автор збірника «Байки Київські»;

Б. останні 10 років життя мандрував Україною;

В. закінчив Київську академію;

Г. служив у придворній   капелі в Петербурзі;

Ґ.викладав у Харківськомуколегіумі.

6. Заповніть пропуски. «У... році... відвідалаУкраїну. Старшина подала їй  прохання про... . Вона запропонувала обрати гетьманом ... . Невдовзі  було  відновлено  й Київську ... ».

 

ІІІ рівень

7. Розташуйте події у хронологічній послідовності.

А.ліквідація  автономного устрою ЛівобережноїУкраїни;

Б.перший поділРечіПосполитої;

В.загибель    О.Довбуша;

Г.указ Катерини II про  скасування   гетьманства.

8. Коли і навіщо було створено Малоросійську колегію?

9. Складіть таблицю «Розвиток  української   культури у XVIIIст.»

Галузь культури

Досягнення

Архітектура

 

Література

 

 

ІV рівень

10. Чому історик О. Субтельний назвав гетьманування

К. Розумовського «золотою осінню» автономії України? Чи згодні ви з таким твердженням? Відповідь обґрунтуйте.

11.Вам запропоновано  взяти участь у конференції «Коліївщина та її  історичне  значення».Яке  повідомлення   зробили б ви ічому?

12. Складіть історичний портрет Павла Полуботка.

 

 

Домашнє завдання: повторити параграфи  42- 52,

 



Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

 

Дата:  Б-10.05.2022; А-11.05.2022

Термін виконання до 13.05.2022.

тема: Історія України в контексті епохи раннього Нового часу.

На уроці  розглянемо основні напрямки  розвитку українських земель в період епохи Нового часу.

Прочитати   параграф  51, переглянути презентацію і виконати завдання на слайді №12.

 Європейці за Ранньомодерної доби відкрили нові континенти і значно розширили своє уявлення про світ. Внаслідок Великих географічних відкриттів в Європу пішов потік товарів, які до цього або були дефіцитними (і тому дорогими), або взагалі були незнайомими. Це привело до «революції цін», що позначилося на різних сферах економічного та політичного життя.

Винахід друкування дав людству механізм збереження, масового тиражування і передачі інформації.

Поширення використання пороху привело до перевороту в озброєнні війська і, відповідно, зміни стратегії і тактики воєнних дій. На полях війни старе рицарське ополчення змінили наймані професійні армії. З іншого боку, виробництво пороху, нової зброї, кораблів, паперу тощо змушувало шукати ефективніші способи виробництва, бо старі цехи вже не відповідали потребам часу.

Відповіддю на цей виклик, а також унаслідок соціально-економічних процесів Ранньомодерної доби стала поява мануфактур, на яких використовували найману працю. Новий спосіб організації виробництва й виробничих відносин, нові технології зумовили появу нового типу виробника — найманого працівника.

Такі якісні перетворення не могли не позначитися на ідейному протистоянні в суспільстві та загостренні морально-етичних проблем, зокрема поширенні ідей гуманізму, та цинічному впровадженні «подвійних стандартів» у підходах до різних проблем людства.

Миколай Коперник у XVI ст. користувався повагою і викладав в університеті, а Джордано Бруно в XVII ст. спалили на вогнищі.

Вводилися «правила ведення війни» і водночас по-звірячому знищувалися цілі народи, яких звинувачували у «дикунстві та варварстві». Населення країн було підданими монархів і мало певні права, але ті ж монархи піддавали гонінням цілі групи народів.

Саме в цей час з’явилися такі явища, як буржуазні революції: нідерландська, англійська, американська.

 ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНИ в XVI-XVIII ст.

Коли ми подивимося на суто українську історію, то відкриємо для себе, що подібні процеси й тенденції були й у нас, звісно — зі своїми особливостями.

Від початку XVI ст. перед українським народом постало питання: «Що далі?» Українська аристократія шукала своє місце в нових політичних умовах. Головною ідеєю було відновлення держави у вигляді «великого князівства».

Активність українського населення проявлялася в найрізноманітніших напрямах. Князь Василь-Костянтин Острозький заснував Острозьку академію і спонсорував роботу й продукцію книгодрукаря Івана Федоровича. Це дало поштовх бурхливому книговиданню, яке увінчала славнозвісна Острозька Біблія.

І подібно до того, як на Заході розгорялися дискусії і суперечки між протестантами й католиками та в самій католицькій церкві, так і в українському середовищі набувала поширення гостра полемічна література. Відбувалися Церковні собори в Бересті 1596 р., які призвели до розколу православної церкви й утворення унійної (греко-католицької) церкви.

Католицький світ розпочав Контрреформацію, в основі якої були розвиток освіти і модернізація католицької церкви.

У той же час далеко від Подніпров’я, у Львові, виникло перше православне братство. Це об’єднання швидко набуло слави завдяки своїм школам, освіта в яких ґрунтувалася на власних культурних традиціях. За львівським прикладом православні братства почали організовуватися по всій Україні.

Потужним поштовхом для оновлення православ’я стали церковні реформи Петра Могили. І той елемент конкуренції, який зародився на зламі XVI-XVII ст. між церквами і в середовищі освіти (як-то єзуїтські колегіуми й братські школи), дав поштовх стрімкому розвитку українського православ’я.

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 51, підготувати повідомлення про  одного з найбільш видатних українців цього періоду ( на ваш розсуд)

 

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  всесвітньої  історії.

 

Дата:  А-9.05.2022; Б-12.05.2022

Термін виконання до 16.05.2022.

тема: Індія. Китай.

На уроці розглянемо соціально - економічний  та політичний розвиток Індії та Китаю в період Нового часу.

Основні поняття та терміни: «деспотія», «маньчжури»; «Держава Великих Моголів», «емір», «раджа», «Делійський султанат», «Рамаяна».

Основні дати та події:

  • 1639—1644 рр. — Селянська війна у Китаї;
  • 1644—1911 рр. — панування маньчжурської династії Цін;
  • 1556—1605 рр. — роки правління Акбара;
  • 1630—1652 рр. — зведення мавзолею Тадж-Махал.

 

      Для Китаю епоха Нового часу починається з часів правління династії Мін. Незважаючи на спроби європейців розширити кордони свого світу, Китай був закритий для них. Ця величезна країна була завойована маньчжурами і перебувала в ізоляції від зовнішнього світу.

        Індія ж, навпаки, привертала до себе представників різних країн. Одні приходили як завойовники, інші прагнули налагодити торгові відносини.

        Сім’ї в Індії були розподілені за чотирма класами. До першого класу належали брахмани. Це люди чистої поведінки, суворо дотримуються розпоряджень релігії, ведуть етичне життя й виконують всі правила. До другого класу належали кшатрії. Протягом багатьох століть вони складали правлячий клас. Кшатрії піклуються про чесноту і про милосердя. Люди третього класу йменуються вайшьями. Вони займаються торгівлею і шукають прибутків як у своїй власній країні, так і за її межами. Люди четвертого класу називаються шудрами. Це клас землеробів. Шудри займаються обробкою землі. Місце кожної людини у цих чотирьох класах визначається ступенем її чистоти й нечистоти

Прочитати параграф 33, переглянути навчальний відеофільм та скласти таблицю.

 Внутрішня політика Індії

 

Держава Великих Моголів

1526-бл. 1680 рр.

 

Правління Акбара

1556-бл.1580 рр.

 

Правління Шах-Джахана 1605—1627 рр. та Аурангзеба

1658—1707 рр

 

 

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 33, виконати тестові завдання

 

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України

 

Дата:    А, Б-5.05.2022

Термін виконання до 10.05.2022.

тема: Практична робота. Суспільно-політичне життя на українських землях у ХVIII ст.

На уроці розглянемо процес формування основ суспільного життя на українських землях,  основні досягнення культури.

 

Прочитати параграф 49.   Опрцювати завдання на ст.214-216

 Виконати завдання 1, де треба визначити хронологічну послідовність подій з історії України у 18 ст.

 Виконати завдання 2, де  треба зіставити діяльність історичної особи з її портретом.

Виконати завдання 3, де треба опрацювати візуальні джерела.

Виконати завдання  4 "Мистецька галерея", де треба зясувати в якому архітектурному стилі побудовані, зроблені твори мистецтва 18 ст.

 

 

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 49, виконати тестові завдання.

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України

 

Дата:    Б-3.05.2022; А-4.05.2022

Термін виконання до 06.05.2022.

тема:Розвиток культури в 20-90-х роках ХVIII ст.

На уроці  розглянемо  основні чинники розвитку української культури наприкінці 18 ст.

 

Прочитати  параграф 48, переглянути навчальнийвідеофільм,  презентацію та  додаткову інформацію  і  скласти відповіді на питання, які є  на слайдах презентації.

 Особливості розвитку культури

• Територія України протягом XVIII ст. входила до складу різних держав: Російської, Австрійської імперій, Речі Посполитої. Їхні уряди проводили щодо України колонізаторську політику, спрямовану на знищення української культури, мови, віри, звичаїв.

• Культура України зазнавала впливу тих держав, у складі яких вона перебувала.

• Розвиток культури гальмувався ліквідацією української автономії, феодально-кріпосницькою системою, національним гнітом.

• Культура України XVIII ст. зберігала традиції Русі-України та відчувала вплив ідей західноєвропейського Просвітництва й гуманізму.

• У XVIII ст. був характерним відтік української інтелігенції до Російської імперії: чимало українців обіймали там найвищі державні та церковні посади. Відбувалося перетворення України на російську провінцію.

 

       

 

Домашнє завдання:прочитати  параграф 48, скласти таблицю

Галузь культури

Досягнення  

 

 

 

 

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   всесвітньої історії .

 

Дата:    А-2.05.2022; Б-5.05.2022

Термін виконання до 08.05.2022.

тема:Колонії Великої Британії в Північній Америці. Війна за незалежність.

На уроці  розглянемо основні події, етапи, періоди війни за незалежність в США.

 

Прочитати  параграф 31, переглянути навчальний відеофільм,  додаткову інформацію  та скласти  хронологічну таблицю «Війна за незалежність в США»

Дата   

Подія

 

 

·        «Створення американських колоній Англії»

Створення американських колоній Англії

Причини

Пошук придатної для обробітку землі

Характер

мирний

Поселення

1607 р. - Віргінія

Засновники

Торговельні компанії; великі власники

·        «Соціально-економічний та політичний розвиток колоній».

Критерії

Південні колонії

Північні колонії

Ставлення до місцевого населення (індіанців)

Повне знищення

Укладення торговельних угод та союзів

Економіка

Плантаційне господарство: постачали тютюн, рис, цукрову тростину, бавовну.

Фермерське господарство та промисли

Нація – це стійка соціально-економічна спільність людей, що характеризується спільною територією, культурою, мовою, традиціями, сталими економічними зв’язками.

З часом у колоністів склалися своєрідні спільні культура і побут, відмінні від європейських. Спільною мовою стала англійська. Переважна більшість колоністів визнала свою національну належність за новою батьківщиною. Великим наставником юного американського капіталізму називали Бенджаміна Франкліна (1706 – 1790 рр.).

Оскільки колонії ставали все багатшими та багатолюдними, їх все складніше було утримувати в економічній залежності. Ситуація змінилася після Семилітньої війни. Англійський парламент запровадив гербовий збір, згідно з яким усі документи в колонії треба було оформлювати в англійських чиновників на спеціальному гербовому папері. Це спричинило хвилю невдоволення. Гербовий збір скасували, але не на довго. Колоністи відмовилися сплачувати будь-які податки під гаслом «Жодного податку без представництва». Офіційним приводом до війни стало так зване «Бостонське чаювання» 1773 р.

 

Домашнє завдання:прочитати  параграф 31, скласти історичний портрет одного з лідерів війни за незалежність США

 

 

 




Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

 

Дата:    А,Б-28.04.2022

Термін виконання до 02.05.2022.

тема:Поділи Речі Посполитої.

На уроці   охарактеризуємо  процес розпаду та поділу Речі Посполитої.

Основні дати :

- 1772 р. - перший поділ Речі Посполитої.

- 1775 р. - приєднання Буковини до Австрійської імперії.

- 1793 р. - другий поділ Речі Посполитої.

- 1795 р. - третій поділ Речі Посполитої.

 

Прочитати параграф 46, переглянути відеофільм  та скласти таблицю «Причини поділу Речі Посполитої»

Внутрішньополітичні причини

 

Економічні причини

 

Зовнішньополітичні причини

 

 

     

I поділ Речі Посполитої (1772 р.)

Назва держави

Територія, яку отримала держава

Росія

Частина Східної Білорусі

Австрія

Східна Галичина

Пруссія

Помор’я (без Гданська)

 

 

 

Домашнє завдання:прочитати  параграф 46, скласти таблицю за зразком ІІ та ІІІ поділ Речі посполитої

Назва держави

Територія, яку отримала держава

Росія

 

Австрія

 

Прусія

 

 

 

 

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

 

Дата:    Б-26.04.2022; А-27.04.2022

Термін виконання до 30.04.2022.

тема: Правобережна Україна в

другій половині ХVIII ст.

На уроці   охарактеризуємо розвиток історичних подій на Правобережжі.

Прочитати параграф 45, переглянути відеофільм, додаткову інформацію та визначити причини гайдамацького руху.

 

Правобережна Україна в середині XVIII ст. продовжувала залишатися в складі Речі Посполитої. Тут і далі зростали землеволодіння польських феодалів. У цей час відбувається зростання панщини, збільшується кількість податків та урізноманітнюються роботи на полі пана. Правобережні селяни усе частіше втрачали власні землі, які приєднувались до фільварків. Посилення панщини та національно-релігійні утиски призвели до  виникнення широкого народного опору. Відсутність козацтва позбавляла народний опір організованості. Учасників народного руху називали гайдамаками.

Перші письмові згадки про дії гайдамаків датуються 1725 р.



Слово «гайдамака» тюркське за походженням й означає волоцюга, грабіжник.

Від початку 18 ст. й надалі поляки називали так селян-утікачів, які ховалися глибоко в лісах і час від часу виходили грабувати шляхетські маєтки. Гайдамаки поступово перетворилися на головну загрозу для неї (Польщі). Однією з причин зростання їхньої чисельності було закінчення 15–20-річного терміну звільнення селян від повинностей. Після стількох років свободи багато селян не бажали миритися з раптовим закріпаченням і приєднувалися до гайдамаків.

Гайдамацькі повстання

Дата

Керівники

Територія

Результат

1734 – 1738  рр.

Наказний козацький полковник Верлан

Брацлавщина, Поділля, частина Волині та Галичина

Виступ було придушено польськими й російськими військами. Верлан із невеликим загоном відступив у Молдавію.

1768 р. 

Максим Залізняк,Івана Гонти

Київщина, Умань

Польська та Россійська влада об’єдналисьта придушили повстання.

 

 

Домашнє завдання:прочитати  параграф 45.

 Дайте обґрунтовану відповідь на питання:

Гайдамаки – соціальні грабіжники чи борці за волю українського народу?

-        

 

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії.

 

Дата:   А- 25.04.2022; Б-28.04.2022

Термін виконання до 2.05.2022.

тема: Міжнародні відносини

На уроці  визначимо  основні  напрямки розвитку міжнародних відносин в епоху Нового часу

Основні терміни та поняття: міжнародні відносини, коаліція, колоніальні війни, баланс сил.

Основні дати та події: 1701—1714 рр. — війна за іспанську спадщину; 1700—1721 рр. — Північна війна; 1715—1717 рр. — іспано-австрійська війна; 1733—1735 рр. — війна за польську спадщину; 1740—1748 рр. — війна за австрійську спадщину; 1735—1739 рр. — війни з Туреччною; 1756—1763 рр. — Семилітня війна; 1772, 1793, 1795 рр. — поділи Речі Посполитої; 1768—1774, 1787—1791 рр. — російсько-турецькі війни.

Прочитати параграф 30, переглянути відеофільм, та

заповніть у зошиті таблицю «Цілі провідних держав Європи у міжнародних відносинах XVIII ст.».

 

Франція

Австрія

Прусія

Росія

Англія

 

 

 

 

 

 

 

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 30, дати відповідь на питання 1-6 на ст. 172



Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України.

 

Дата:  А, Б- 21.04.2022;

Термін виконання до 26.04.2022.

тема: Ліквідація Запорозької Січі

На уроці  визначимо  причини ліквідації Запорозької Січі та з’ясуємо подальшу  долю козаків.

1775- зруйнування Запорозької Січі.

 

Прочитати параграф 44, переглянути відео, додаткову інформацію і дати відповідь на запитання.

Нова (Підпільненська) Січ проіснувала сорок один рік (1734 - 1775). Навколо Січі розташовувалися Землі (Вольності) Війська Запорозького. У цей час Запорожжя поділялося на адміністративно-територіальні округи - паланки. У 30-40-х pp. XVIII ст. їх налічувалося не більше п’яти, пізніше їхня кількість зросла до восьми - Кодацька, Бугогардівська, Інгульська, Протовчанська, Орільська, Самарська, Кальміуська, Прогноївська.

Адміністративним центром паланки була укріплена слобода, де стояв гарнізон, розташовувалися полковник і старшина. Паланкова старшина зосереджувала у своїх руках не лише військову, але й фінансову, судову й адміністративну владу.

Адміністративним центром Запорожжя була Січ. На Січі військовими й одночасно господарськими одиницями були 38 куренів,до яких приписували всіх козаків. Запорозька адміністрація, як і раніше, обиралася козаками на радах, перед якими вона й мала звітувати. Вища військова або кошова старшина обиралась раз на рік на Загальній військовій або січовій раді, яку за звичаєм скликали 1 січня. У другій половині XVIII ст. роль січових рад зменшилась, натомість посилилось значення старшини. Збираючись на вузькі ради, вони часто самостійно вирішували поточні справи.

Земля вважалася загальновійськовою власністю. Кожний козак, який мав певне майно і був спроможний вести власне господарство, міг отримати її від коша у власність і заснувати власний зимівник (хутір). Свій зимівник козак міг продавати, віддавати в заставу, дарувати тощо. Однак козацька старшина самочинно привласнювала пасовища, рибальські та мисливські угіддя. Вона встановлювала звичай збирати з шинкарів і ремісників двічі на рік «подарунок» на свою користь.

1) Яку назву мала остання Запорозька Січ?

2) Скільки років вона проіснувала?

3) Яка російська імператриця віддала наказ зруйнувати Запорізьку Січ?

4) Хто був останнім кошовим отаманом Січі? Чим він уславився?

5) У якому році було ліквідовано Запорозьку Січ?

6) Як було ліквідовано Запорозьку Січ? Які були причини цього?

7) Хто був останім гетьманом України?

8) Куди подалися Запорозькі козаки після зруйнування Запорізької Січі.

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 44, скласти історичний портрет Петра Калнишевського - останнього кошового отамана на Запорозькій Січі

 

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України

 

Дата:   Б- 19.04.2022.;А-20.04.2022

Термін виконання до 23.04.2022.

тема:Ліквідація Гетьманщини.

На уроці з’ясуємо  основні напрямки гетьманства Д.Апостола

та причини ліквідації Гетьманщини в Україні.

Перевірка раніше вивчених тем. Розв’язати  хронологічну задачу.

Накресліть лінію часу та вирахуйте подію, яка сталася 296 років тому. Назвіть її значення для історії України. (

Позначте твердження, що характеризують діяльність Павла Полуботка.

1       відбулося деяке пом’якшення царських порядків в Україні; 

2       об’єднання навколо гетьмана тієї козацької старшини, яка чинила опір наступу царату на українську державність;

3       після правління Павла Полуботка Петро І заборонив вибори гетьмана в Україні;

4       діяльність гетьмана спричинила глибокий розкол українського суспільства;  

5       діяльність гетьмана спричинила ліквідацію Малоросійської колегії;

6       автономія України була відновлена в повному обсязі.

 

Прочитати параграф 43, переглянути відеофільм, додаткову інформацію та скласти таблицю.



 Данило Апостол народився 4 грудня 1654 р. в козацькій сімї. Батько Данила, Павло Єфремович Апостол, походив з Молдови. У 28 років Данило очолив Миргородський полк. Данило Павлович брав участь у багатьох військових походах і був відомий як хоробра людина. Крім особистої хоробрості, він, незважаючи на молодість, виявив себе як досвідчений командир. Ви вже знаєте, що восени 1723 р. Апостол, як наказний гетьман,першим підписав Коломацькі чолобитні статті до Петра І. Його було заарештовано. Лише в 1726 р. після приведення до присяги на вірність царській владі Данило Апостол зміг виїхати на батьківщину, а замість себе заручником у Петербурзі залишив свого сина Петра.

У лютому 1725 р. імператриця Катерина І звільнила з-під варти тих українських старшин, яких було ув’язнено разом з Павлом Полуботком.

Улітку 1727 р. зросла напруженість у російсько-турецьких відносинах. Розраховуючи на військову підтримку козаків, уряд Петра ІІ дозволив вибори нового гетьмана та ліквідував Малоросійську колегію. За виборами наглядав царський радник Ф. Наумов, який же і визначив кандидатуру: гетьманом повинен стати Миргородський полковник Данило Павлович Апостол.  Запропонована кандидатура було одностайно підтримана. Так 1 жовтня 1727 року у Глухові новим гетьманом було обрано 73-річний Данило Апостол.

26 грудня 1727 р. Данило Апостол отримав жалувану грамоту, а пізніше – грамоту на гетьманський уряд.

22 серпня 1728 р. Данило Апостол отримав як відповідь на свої пропозиції «Рішительні пункти», які мали форму указу царського уряду гетьманові.

У новому договорі зазначалося:

1)    Обрання українського гетьмана за згодою царя;

2)    Перетворення Генерального суду на установу з шести осіб (трьох українців, трьох росіян);

3)    Призначення гетьманської старшини та полковників царським указом;

4)    Підпорядкування гетьмана у військових справах генерал-фельдмаршалу М. Голіцину;

5)    Позбавлення гетьмана права вести приватне закордонне листування.

 «Реформи Данила Апостола»

Реформа

Суть реформи

Судова

 

Фінансова

 

Земельна

 

Торгівлі

 

Історичне значення

Діяльність Данила Апостола була спрямована на захист державних прав українського народу та боротьбу з російським впливом в Україні. Ці заходи гетьмана тимчасово стримали процес цілковитої інтеграції Гетьманщини у структуру Російської імперії

 

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 43, скласти історичний портрет Д.Апостола.

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   всесвітньої  історії.

 

Дата:   А- 18.04.2022; Б-21.04.2022

Термін виконання до 25.04.2022.

тема:Російська імперія.

На уроці розглянемо соціально-економічний

та політичний розвиток  Російської імперії.

Основні поняття та терміни: «Сенат», «Семирічна війна», «розподіли Польщі».

Основні дати та події:

  • 1756—1763 рр. — Семирічна війна;
  • 1755 р. — заснування Московського університету;
  • 1773—1775 рр. — селянська війна під керівництвом О. Пугачова.

 

Проблемне питання. «Чому правління Катерини ІІ вважають «освіченим правлінням»?

 

1)     Яку мету ставила Катерина ІІ в своїй діяльності. Прочитати параграф 29, переглянути відеофільм, таблицю.  Учні заповнюють таблицю.

 

Внутрішня політика

Зовнішня політика

Діяльність по відношенню до України

1)Посилення феодального устрою, гноблення селян

2) 1773-1775 р.р. – велика селянська війна. Керівники: Пугачов, придушення війни.

3) Багато зроблено в культурі:

а) роботи Ломоносова;

б) відкриття університету – 1755 р.

в) нові досягнення – Ползунов, Кулібін.

г) Літератори: Радищев, Фонвізін

1) І Російсько-Турецька війна (1768-1774 р.р.)

ІІ Російсько-Турецька війна

1784-1791 р.р. – вихід до Чорного моря, приєднання Криму

2) Поділ Речі Посполитої (1772, 1793, 1795 р.р.) між Росією, Австрією, Прусією.

Крилов, Державін

Архітектори: Растреллі, Казаков.

Художники: Левицький, Боровиковський, Арунов

1764 р. – ліквідовано гетьманство

1775 р. –ліквідована Запорізька Січ.

Скасований поділ на полки і сотні, поділ на губернії, як в Росії.

Українське дворянство зрівняли у правах з російським двором

 

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 29, дати відповідь на проблемне питання уроку.

 

 

 

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України.

 

Дата:   А, Б- 14.04.2022

Термін виконання до 17.04.2022.

тема:Посилення колоніальної

політики Російської імперії.

 

На уроці ми розглянемо основні чинники наступу на автономію Гетьманщини.

 Основні терміни та поняття: Перша Малоросійська колегія, Коломацькі чолобитні, «Правління гетьманського уряду».

Основні дати та події: 1708—1722 рр. — гетьманство І. Скоропадського;

 1 722—1727 рр. — перша Малоросійська колегія;

1723 р. — Коломацькі чолобитні;

1727—1734 рр. — гетьманство Д. Апостола;

 1732—1734 рр. — спроби ліквідації козацького устрою на Слобожанщині; 1734—1739 рр. — російсько-турецька війна;

1734—1750 рр. — «Правління гетьманського уряду».

 

Малоросія – назва Гетьманщини в законодавчих актах і розпорядженнях царського уряду після українсько-московського договору 1654 р.

 

Прочитати параграф 42, переглянути . відеофільм  та скласти схему «Наступ Російської імперії на права Гетьманщини»

     

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 42, скласти історичний портрет І.Скоропадського

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   історії України.

 

Дата:   Б- 12.04.2022; А-13.04.2022

Термін виконання до 15.04.2022.

тема:Урок контролю та корекції

навчальних досягнень учнів з теми

«Козацька Україна наприкінці 50-х

років ХVII - на початку ХVIIIст.

На уроці повторимо основні терміни, дати,  явища, процеси,

які відбувалися в Гетьманщині.

 

Повторити  параграфи 30-37,  виконати тестові

завдання за посиланням

 

 

Домашнє завдання:повторити терміни, дати

 

 




Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з   всесвітньої  історії.

 

Дата:   А- 11.04.2022; Б-14.04.2022

Термін виконання до 18.04.2022.

тема:Володіння Австрійських Габсбургів.

На уроці розглянемо соціально-економічний

та політичний розвиток  Австрії.

 

Прочитати параграф28,  переглянути

відеофільм та скласти таблицю «Реформи Марії-Терезії

та Йосипа ІІ»

Назва реформи

Суть реформи

 

 

 

 

Домашнє завдання:прочитати параграф 28,

визначити основні напрямки зовнішньої політики

пруського короля Фрідріха ІІ

 

 

 

 




Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з    історії України

 

Дата:   А, Б-7.04.2022.

Термін виконання до 11.04.2022.

тема:Церковне життя та культура

наприкінці XVII-у першій

 половині XVIIIcт.

На уроці ми з вами розглянемо

 основні риси та чинники розвитку

 української культури періоду Гетьманщини.

 

Підпорядкування Української православної церкви Московському патріарху

Московська держава намагалася контролювати Україну не тільки політично, а й через віру населення.

У 1684 р. Києво – Печерська лавра була вилучена з-під влади константинопольського патріарха й підпорядкована московському.

У 1685 р. на соборі митрополитом київським було обрано луцького єпископа Гедеона, який отримав дозвіл на митрополію, ставши «митрополитом Київським, Галицьким і Малої Росії»

Наслідки підпорядкування Московському патріархату  для України:

1.     Втратила самостійність

2.     Українська церква почала втрачати свою самобутність

Прочитати параграф 39 та скласти таблицю

 Розвиток природничих наук

У 17-18 ст. на українських землях швидко розвивалася наука.

Діяч

Галузь науки

Досягнення

Феофан Прокопович

 

 

 

І. Галятовський

 

 

Є.Славицький

 

 

І.Полетика

М.Кружань

П. Погорецький

 

 

Література

Л. Баранович

В.Ясинський

Д.Туптало

С. Яворський

Ф.Прокопович

 

 

І.Максимович

 

 

І.Величковський

Л.Баранович

 

 

Л.Баранович

І.Величковський

Д.Братковський

К.Зиновіїв

 

 

С.Климковський

І. Бачинський

Д.Левицький

І.Мазепа

Л.Баранович

 

 

К. Зіновієв

І. Некрашевич

 

 

І.Галятовський

Л. Баранович

 

 

І.Гізель

Л.Баранович

Д.Туптало

С.Яворський

Ф. Прокопович

 

 

Р.Ракушка - Романовський

 

 

С. Величка

 

 

Г. Грабянка

 

 

 

 

 

Прочитати параграф 39 і підготувати повідомлення про одного з діячів культури (за бажанням)

 




Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

 

Дата:    Б-5.04.2022; А-6.04.2022

Термін виконання до 8.04.2022.

тема: Північна війна та Україна.

 

На уроці ми з вами розглянемо причини, хід,

наслідки та результати Північної війни, визначимо

роль України в цій війні.

 Основні поняття і терміни: Полтавська битва.

Основні дати: 1700—1721 рр. — Північна війна між Швецією та Росією; 4 листопада 1708 р. — перехід гетьмана І. Мазепи на бік шведського короля Карла ХІІ; 13 листопада 1708 р. — зруйнування російськими військами Батурина; 17 листопада 1708 р. — обрання гетьманом І. Скоропадського; 25 травня 1709 р. — зруйнування російськими військами Чортомлицької  Січі; 8 липня 1709 р. — Полтавська битва.

Прочитати параграф 37 та дати відповідь на запропоновані питання.

1.            За яких обставин Іван Мазепа обирається гетьманом Лівобережної України?

2.            Якої зовнішньополітичної орієнтації дотримувався Мазепа на початку свого гетьманування? Чому?

3.            Які були причини Північної  війни?

4.             Яку політику проводив гетьман І. Мазепа до 1708 р.?

 

У серпні 1700 р. Росія розпочала війну проти Швеції за вихід до Балтійського моря й утвердження в Прибалтиці. Ця війна дістала назву Північної. Українські козаки вимушені були воювати за інтереси Росії і брати безпосередню участь у війні.

8 квітня 1709 р. Мазепа і Гордієнко підписали угоду з Карлом XII, яка передбачала утворення з українських земель, що перебували у складі Росії, очолюваного І. Мазепою князівства, під формальною протекцією Швеції. Питання про долю правобережних і західноук­раїнських земель не піднімалося, оскільки шведський король визна­вав їх частиною Польщі.

 

Умови українсько-шведського договору

• Україна стає незалежною і вільною. Всі землі, загарбані Москвою, повертаються назад Україні.

• Шведський король зобов’язувався захищати Українську державу від ворогів, коли про це попросить гетьман.

• Мазепа стає довічним князем України.

• Шведський король не має права претендувати на посаду князя в Україні, але для стратегічних потреб шведське військо має право займати п’ять українських міст: Стародуб, Мглин, Батурин, Полтаву, Гадяч

 

 


 Розгляньте картину і дати опис данного історичного джерела

Домашнє завдання:прочитати параграф 37  і дати відповідь на питання на ст..159 в рубриці «Поміркуймо»

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  всесвітньої  історії

 

Дата:    А-4.04.2022; Б-7.04.2022

Термін виконання до 10.04.2022.

тема: Просвітництво.

На уроці ми з вами розглянемо  основні ідеї

Просвітництва Нового часу.

Поняття:просвітництво, оптимізм, природнє право, секуляризація, природнє право

Дати й події:

1713 – 1784роки життя Дені Дідро

1751 – виданий перший том «Енциклопедії»

1759 – заборона  на видавництво «Енциклопедії»

1724 – 1804 – роки життя Іммануїла Канта

Персоналії:Джон Локк, Дені Дідро, Фрідріх Шиллер, Джон Кей

Тема нашого уроку «Просвітництво і промислова революція». Просвітництво широка ідейна течія, яка відображала антифеодальні, антиабсолютистські настрої освіченої частини населення у другій половині XVIIXVIII ст. Представники цієї ечії (учені, філософи, письменники) вважали метою суспільства людське щастя, шлях до якого — перебудова суспільства відповідно до розуму; були прихильниками теорії природного права.

 Робота з текстом підручника, прочитати параграф 27 і дати відповідь на питання.

o   Ідеалами Просвітництва стали…

o   Мислителі тієї епохи-просвітителі-вірили…

o   Помітним явищем історії Європи…

o   Основи англійського Просвітництва заклав….

o   ЇЇ батько, Адам Сміт….

o          Символом культури Франції став новий художній стиль-класицизм.Ідеалом,гідним наслідування митці вважали сюжети з античної історії та міфології. Головне гасло- «Розум і порядок в усьому».

 

o   Робота  з текстом підручника, параграф 27. Скласти таблицю «Французький класицизм».

o   Орієнтований вигляд таблиці

Галузі культури

Характеристика

Театр

 

Живопис

 

Архітектура

 

o    















o   Співвіднесіть імена історичних діячів з фактами з їхніх біографії

Джон Локк

Вольтер

Дені Дідро

Мольєр

Д

А

Г

В

o   А. Філософ,історик ,письменник. Він критикував церкву, проте вважав релігію необхідною для утримання народу в покорі.Вів листування з російською імператрицею Катериною ІІ та прусським королем Фрідріхом ІІ.

o   Б.Виготовив механічну прядку «Дженні».

o   В.Французький письменникдраматург і актор.Автор твору «Міщанин-шляхтич».

o   Г.Філософ,один із авторів «Енциклопедії».

o   Д. Заклав основи англійського Просвітництва. Особливу роль відводив дотриманню принципу законності.

o   Висновки

1.XVIII ст. називають епохою Просвітництва.  

2.Ідеї  Просвітництва дали могутній поштовх до розвитку  науки.

3.Ідеї Просвітництва спричинили появу такого явища, як освічений абсолютизм. Проте вони охопили лише незначну частину населення, переважно освіченого. Свідомість більшості населення  була  середньовічною  і  не  сприймала  нових  ідей.  

4.Наприкінці  XVIII ст.  в  Англії  розпочалася  промислова  революція; її передумовами були аграрна революція і технічні досягнення, найважливішим  із  яких  стала  парова  машина.  

5.Промислова  революція  спричинила  суттєві  соціальні  зміни.  Провідними  верствами  суспільства  стали  підприємці  та  наймані робітники.  6.Бурхливий  економічний  розвиток  Англії  викликав  появу  науки  про  економічний  розвиток  суспільства.  Одним  із  її  засновників був А. Сміт.

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 27 і підготувати повідомлення про одного з представників Просвітництва

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

 

Дата:  А,  Б-31.03.2022

Термін виконання до 04.04.2022.

тема: Початок гетьманування І.Мазепи.

На уроці ми з вами розглянемо  основні напрямки правління

гетьмана І.Мазепи.

Виконайте завдання на повторення.

1. Руїна – це...  (

2. Які країни підписали Андрусівське перемиря?

3.Як ці країни  поділили Україну?   

4.Який договір підтвердив умови Андрусівського миру?

5.Ці пункти були ухвалено в місті Гадячі в 1658 р. Які три держави утворювали федерацію самостійних держав? (

6.Гадяцькі пункти втілили в життя? Так чи ні?

7..Його обрали гетьманом на Чорній раді в Ніжині...

8..Цей історичний діяч зображений на іконах. (Б.Хмельницький)

9. «Закотилося наше сонечко, - журилися чигиринські козаки». За ким вони журилися?

10..Він був першим гетьманом, якого після зміщення з посади було заслано до Сибіру.

11.Архимандрит Гедеон, князь Сарматський, життя своє закінчив з мотузкою на шиї.

12.Татари називали його  «шайтаном».




Іван Мазепа. Гетьман – колоритна фігура в українській історії. Вороги сприймали його як зрадника, а прихильники відзначали велике прагнення гетьмана до процвітання рідної землі.

Проблемне  запитання:  «Так хто ж він – Іван Мазепа? Зрадник чи патріот?».

1)      Прочитати параграф 37 та скласти таблицю «Гетьманство І.Мазепи»

Внутрішня політика

Зовнішня політика

 

 

2)      Переглянути відеофільм і визначити основні положення Коломацьких статей

Домашнє завдання: прочитати параграф 37 і дати відповідь на проблемне питання нашого уроку







Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

 

Дата:    Б-29.03.2022; А-30.03.2022

Термін виконання до 01.04.2022.

тема: Практична робота. «Руїна:

причини та наслідки»

 На уроці ми з вами узагальнимо знання про один

з періодів української історії, а саме про Руїну.

 

Теоретичні відомості
1.Початок Руїни
60—80-ті рр.
XVII ст. — доба Руїни.
Руїна
 — період в історії України, який розпочався після смерті Б. Хмельницького і характеризується боротьбою за владу між представниками козацької верхівки, поділом України та втручанням у її внутрішні справи іноземних держав (Московії, Речі Посполитої, Туреччини).

Скласти таблицю «Причини Руїни»

Внутрішні причини

Зовнішні причини

 

 

 

Причини Руїни

Зовнішні:
•несприятливі  міжнародні  умови, прагнення  сусідніх держав загарбати  Україну;
• втручання  інших держав у протистояння козацьких  угрупувань у боротьбі за гетьманську булаву;
• Україна стала ареною боротьби  геополітичних  інтересів  Московської держави, Туреччини, Кримського ханства, Речі Посполитої.

Внутрішні:
•відсутність  загальнонаціонального  лідера, який міг би продовжити справу Б. Хмельницького  після   його  смерті;
• соціальна  неоднорідність  українського народу, його  небажання  коритися  шляхетсько-старшинській  верхівці;
• розкол  серед   правлячої   верстви   українського   суспільства (козацької   старшини) з питань  внутрішньої і зовнішньої  політики (щоб зберегти свої привілеї та ввести кріпацтво, частина української шляхти орієнтувалася на допомогу Московії, інша — Речі Посполитої);
• прагнення  старшинської  верхівки до власного збагачення, їхня боротьба за владу;
• егоїстичність козацької   старшини, її нездатність поставити державні інтереси  вище  вузькокланових та особистих;

• посилення  протиборства між різними станами українського  населення;
•слабкість  гетьманської  влади, не здатної  консолідувати народ на основі  розбудови  української  державності;
• поглиблення  розбіжностей  між  прихильниками  різних  зовнішньополітичних  орієнтацій, між  лівобережними та правобережними полками.

2.Різні думки й погляди про періоди й хронологічні рамки Руїни

• Одні  дослідники  вказують, що Руїна охопила тільки Лівобережну Україну в часи правління трьох  гетьманів — І. Брюховецького,  Д. Многогрішного  та І. Самойловича, які орієнтувалися на Московську державу (1663-1687 рр.).

• Другі — що Руїна охопила Правобережжя, яке стало об’єктом  загарбницьких  зазіхань із боку Речі Посполитої, Османської імперії та Кримського  ханства  внаслідок  внутрішньоїміжусобної  боротьби (60-80-і рр. XVII ст.).

• Треті — що Руїна  поширилася як на Лівобережжя, так і Правобережжя, почалася  після смерті  Б. Хмельницького, і  закінчилася з початком гетьманування І. Мазепи, тобто  тривала  протягом 30 років (1657-1687 рр.).

1.     Наслідки  Руїни

• Україну  було  остаточно розчленовано  між великими державами: Річчю  Посполитою,  Росією, Туреччиною;
•внаслідок Руїни  квітуча земля України була розорена і спустошена;
• у результаті  довготривалих  воєн у періодРуїни (60-80-ті рр.
XVII ст.) Правобережна  Україна  втратила 70 % своїх  жителів;
•Правобережна
Україна  повністю  занепадає, стає безлюдною, населення  массово  переселяється на лівий берег Дніпра.

Завдання до практичного заняття.

1. Повторюємо і узагальнюємо   інформацію

Користуючись  теоретичними  відомостями  й  матеріалом  підручника, дайте відповіді на запитання.

1) Як розгорнулася  боротьба за владу в Українській  державі  після  смерті  Б. Хмельницького? ____________ .

2) Якими  були  причини  Руїни на українських землях? ____________ .

3) Які  наслідки для України  мав «Вічний мир»? ____________ .

4) Чому П. Дорошенка   називають «сонцем  Руїни»? ____________ .

2. Формуємо   поняття

1) Руїна — це ____________ .

2) Національно-визвольнавійна — це ____________ .

3) Громадянська    війна — це ____________ .

3. Вчимося   аналізувати    писемні джерела

Історик  М. Костомаров про період  Руїни

Українська  справа явно гинула. Невдача за невдачею  знищували надії, і люди позбулися  віри  у свою справу, у свою мету. Виникла думка, що  тієї мети взагалі не можна  досягти. Через це  зникала воля і терплячість, слабшала  любов до рідного краю, до громадського добра. Патріотичні  вчинки і жертви  виявлялися  даремними.   Особисті  приватні  інтереси  мали  переваги над усіма  чесними і патріотичними  поривами. Своє  власне  домашнє горе для кожного ставало непомірно тяжким, кожний почав піклуватися  тільки  про себе. Людські  душі  дрібнішали, ставали убогими, розум  притуплявся  під вагою тяжкого пошуку шляху до порятунку. Усе, що  було колись дорогим, святим, тепер  щоразу  продавалося усе дешевше. ...Суспільство не йшло до одноголосно наміченої мети, суспільний  ідеал уступав ідеалу  особистої   наживи і самолюбства.

Чи  згодні  ви з думкою М. Костомарова? Доведіть фактами висновки М. Костомарова про період   Руїни. ____________ .
 Вчимося
   робити   висновки

1)    Чи повинна Українська держава сьогодні   врахувати уроки періоду  Руїни? ____________
2) Які
  саме уроки  варто враховувати і чому? ____________ .
3) За яких умов можна
було уникнути  Руїни? ____________ .
4) Чи
булла  можливість  утворити  Українську державу, спираючись на допомогу  інших держав? ____________ .

 

Домашнє завдання: повторити дати підписання договорів Гетьманщини з іншими держвами

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії

 

Дата:    А-28.03.2022; Б-31.03.2022

Термін виконання до 04.04.2022.

тема: Початок індустріальної

(промислової) революції.

 На уроці ми з вами дізнаємося про

створення індустріального суспільства,

охарактеризуємо вплив промислової

революції на суспільство

Записуємо:

Промисловий переворот-винайдення й широке впровадження у виробництво машин,здатних замінити ручну працю.

ПЕРЕДУМОВИ ПРОМИСЛОВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ В АНГЛІЇ

Політичні

Ліквідація абсолютизму та встановлення парламентської монархії

Соціальні

Формування ринку робочої сили. Перехід дворянства до підприємницької діяльності

Економічні

Перехід землі в приватну власність та ліквідація обмежень у виробництві та торгівлі. Розорення дрібних власників. Огороджування

Наукові

Створення теоретичних основ механіки (Ісаак Ньютон)

Технічні

Підвищення продуктивності праці за рахунок використання механічних пристроїв

 

1)Прочитати  параграф 26, дати визначення

понять: індустріальне суспільство,

аграрна революція, капітал, конкуренція,

промислова революція, урбанізація

2) Розгляньте зображення.Знайдіть на малюнках

 принципові відмінності в організації виробництва.

На якому малюнку зображена фабрика?

 





Домашнє завдання: прочитати  параграф 26, підготувати повідомлення

на тему "Світові  технічні винаходи Нового часу"

 




Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

 

Дата:   А, Б-24.03.2022

Термін виконання до 28.03.2022.

тема: Слобідська Україна

та Запорізька Січ.

 На уроці ми з вами розглянемо основні чинники

соціально-економічного розвитку Слобожанщини

 та Запорозької Січі.

1)Прочитати параграф 36 ст.153-155 і дати

визначення термінам

Слобожанщина, займанщина

2) Роздивитися картину І. Рєпіна

«Запорожці пишуть листа турецькому султану»



і дати відповідь на питання на ст..155

Домашнє завдання: прочитати параграф 36,

скласти історичний портрет І.Сірка.

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України.

 

Дата:    Б-22.03.2022; А-23.03.2022

Термін виконання до 25.03.2022.

тема:Правобережжя в останній

чверті XVII ст.

 На уроці ми з вами розглянемо хід повстання

під проводом С.Палія, становище  козацького

стану на Правобережжі в складі Речі Посполитої.

1)Прочитати параграф 35  ст. 152-153 та визначити

 хід та наслідки повстання під проводом С.Палія.

2)Вказати події таких дат: 1699, 1713

Домашнє завдання: прочитати параграф 35,

скласти історичний портрет С. Палія.

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії.

 

Дата:    А-21.03.2022.;Б-24.03.2022

Термін виконання до 25.03.2022.

тема:Урок контролю та корекції

навчальних досягнень учнів

з теми «Османська імперія.

Країни Східної Європи»

 На уроці ми з вами повторимо, узагальнимо

терміни, хронологію, явища та події

з вивченої теми.

1)Повторити параграфи 20-24 та виконати

тестові завдання запосиланням

Домашнє завдання: повторити параграфи 20-24,

виконати вправу 1 «Історична хронологія» на ст..138 (усно)

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

 

Дата:   А, Б-17.03.2022.

Термін виконання до 20.03.2022.

тема:Гетьманщина за часів

І.Самойловича. Правобережжя

після Дорошенка.

 

 На уроці ми з вами визначимо основні напрямки

гетьманування І.Самойловича та Ю.Хмельницького.

 

1)Прочитати параграф 34 і скласти основні

положення Корсунських статей.

2)Переглянути відео і скласти історичний

 портрет І.Самойловича.

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 34  і

 визначити основні положення «Вічного миру»

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

 

Дата:   Б-15.03.2022; А-16.03.2022

Термін виконання до 18.03.2022.

тема:Гетьманування П.Дорошенка

на Правобережжі

 На уроці ми з вами визначимо основні напрямки

 гетьманства П.Дорошенка, з’ясуємо основні положення

Корсунських угод.

1)Прочитати параграф 33. Виписати основні положення

Глухівських статей.

2)Переглянути відеофільмі скласти історичний портрет

П. Дорошенка

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 33, 

виконати вправу 1 (а, б) на ст145.








Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої  історії.

 

Дата:   А-14.03.2022. Б-17.03.2022

Термін виконання до 20.03.2022.

тема:Практична робота. Східна Європа

та Османська імперія в ХVI-

першій половині XVIIIст.

 На уроці ми з вами узагальнимо

 основні історичні події та характерні

риси соціально-економічного розвитку країн

Східної Європи та Османської імперії.

 

1)Прочитати   параграф 24 ст.136-137 і виконати вправу

«Історичні докази»  (обрати одну з шести тез на ст..137)

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 24.

виконати вправу «Думки істориків» на ст..137 (усно)

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

Дата:  А, Б-24.02.2022.

Термін виконання до 28.02.2022.

тема:Гетьманування П. Тетері

та І.Брюховецького

 На уроці ми з вами ознайомимося із

основними напрямками правління

 гетьманів Правобережної та Лівобережної України

1)Прочитати   параграф 32 . і скласти хронологічну таблицю.

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 32,

виписати основні положення Андрусівського перемир’я

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії

Дата:  Б-24.02.2022.

Термін виконання до 28.02.2022.

тема:Річ Посполита в другій половині

XVII-XVIII ст.

 На уроці ми ознайомимося з причинами

занепаду Речі Посполитої, з’ясуємо наслідки

 трьох поділів держави.

1)Прочитати   параграф 23 і виписати

причини соціально-економічної кризи

Речі Посполитої.

 2)Переглянути відео і охарактеризувати

основні напрямки діяльності польських

 королів Августа ІІ,

Станіслава Понятовського.

 3)Опрацювати історичний документ на ст..130

і дати відповіді на питання до думки істориків.

Домашнє завдання: прочитати параграф 20,

скласти таблицю на ст..133


Шановні учні! 

Працювати в зумі будемо 

з  історії України  за

 поданою темою у

четвер о 9.00, 10.00 за посиланням. ( у вайбері  посилання)


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України.

Дата: А, Б-17.02.2022.

Термін виконання до 21.02.2022.

тема:Гетьманство І.Виговського.

 На уроці ми ознайомимося з напрямками

 правління гетьмана І.Виговського,

з’ясуємо основні  умови Гадяцького

 договору та його наслідки.

1)Прочитати   параграф 30, виписати основні умови Гадяцької угоди (ст.127)

2) переглянути відеофільм, скласти історичний портрет І.Виговського.

3) опрацювати історичні документи на ст.126-130 і

 скласти відповіді на питання на ст.130

Домашнє завдання: прочитати параграф 30,

дати відповідь на питання 1-2 на ст..131і скласти таблицю

«Політика Івана Виговського»

Досягнення

Прорахунки

 

 

 

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з  історії України

Дата:  Б-15.02.2022;А-16.02.2022

Термін виконання до 19.02.2022.

тема:Урок контролю та корекції

навчальних досягнень учнів з теми

«Національно-визвольна війна

українського народу середини ХVIIст.

.

 На уроці ми повторимо основні явища. події, терміни,

хронологію національно-визвольної війни.

Повторити параграфи 19-27, виконати тестові

 завдання за посиланням

Домашнє завдання: повторити параграфи 19-27

Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії

Дата:  А-14.02.2022;Б-17.02.2022.

Термін виконання до 19.02.2022.

тема:Московське царство.

 На уроці ми з’ясуємо основні напрямки

правління Івана ІV Грозного, ознайомимося

 з початком правління династії Романових,

 охарактеризуємо правління Петра І

Прочитати параграф 22, переглянути відеофільм,

дати визначення понять: «самодержавство», «опричнина»,

«Смутний час», «Імперія».

 

Домашнє завдання: вивчити   параграф 22, скласти таблицю

«Правління Івана Грозного»

Внутрішня політика

Зовнішня політика

 

 

 

Шановні учні! 

Працювати в зумі будемо 

з  історії України  за

 поданою темою у

четвер о 9.00, 10.00 за посиланням. ( у вайбері  посилання)





Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

Дата:  А-10.02.2022.;Б-10.02.2022

Термін виконання до 14.02.2022.

тема:Практична робота

 «Національно-визвольна війна

 українського народу у документах»

 

 На уроці ми більш детально ознайомимося

з історичними документами, особами,

явищами та подіями Національно-визвольної війни

 

Прочитати параграф 28, опрацювати історичні документи,

хмаринки слів, портрети історичних діячів.

.

 

 

Домашнє завдання: прочитати параграф 28,

скласти таблицю на ст..123

 


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

Дата:  Б-8.02.2022; А-9.02.2022

Термін виконання до 11.02.2022.

тема:Воєнно-політичні події

1654-1655рр

.

 

 На уроці ми дізнаємося про воєнно-політичні події

зазначеного періоду, з’ясуємо основні положення

 Віленського перемир’я.

 

Прочитати параграф 27, переглянути відео, опрацювати

 історичні джерела, які наведені в тексті.

 

 

Домашнє завдання. Прочитати параграф 27,

виконати тестові завдання за посиланням


Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії

Дата:  А-7.02.2022; Б-10.02.2022р

Термін виконання до 13.02.2022.

тема:Кримське ханство.

 

 

 На уроці ви дізнаєтесь про політичний устрій

 та внутрішню політику Кримського ханства.

.

Опрацювати параграф 21, дати визначення понять:

 курултай, диван, ясир, мілети;

 опрацювати історичні  документи.

 

Домашнє завдання. Прочитати параграф 21,  скласти таблицю

Внутрішня політика

 

Господарство Кримського ханства

 

Зовнішня політика

 

Культура Кримського ханства

 

 



Добрий  день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України.

Дата:  А, Б-3.02.2022

Термін виконання до 5.02.2022.

тема:Українсько-московський

 союз 1654р

 

 

 На уроці ви дізнаєтесь про події Переяславської ради,

з’ясуємо основні положення Березневих

 статей Б.Хмельницького і чому

відбуваються дискусії навколо характеру

 українсько-московської угоди 1654р.

Опрацювати параграф 26,переглянути відео,

 опрацювати історичні документи.

 

Домашнє завдання. Прочитати параграф 21,

скласти таблицю за зразком на ст..116

 

Доброго день,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України.

Дата:   Б-1.02.2022; А-2.02.2022

Термін виконання до 4.02.2022.

тема:Зовнішня політика

козацької держави

 

 На уроці ви дізнаєтесь про завдання

 й цілі козацької дипломатії, з’ясуєте

 союзників Б.Хмельницького

 часів національно-визвольної війни.

 

Прочитати параграф 25,переглянути відео,

опрацювати історичні документи.

 

Домашнє завдання. Вивчити параграф 25,

скласти таблицю

Назва держави

Міжнародні відносини з Гетьманщиною

Османська імперія

 

Кримське ханство

 

Молдавське, Волоське князівство

 

Трансильванське князівство

 

Франція

 

Швеція

 

Пруссія

 

 

 







Доброго дня,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії.

Дата:  А-31.01.2022; Б-3.02.2022

Термін виконання до 4.02.2022.

тема: Османська імперія.

 

 На уроці ви дізнаєтеся про

процес формування Османської імперії,

 розквіт держави за часів правління Сулеймана І

параграф 20,переглянути відео,

дати визначення термінам:яничари, іслам,

 мечеть, медресе, муфтій.

( це завдання середнього рівня).

Домашнє завдання.

Вивчити параграф 20,

опрацювати історичний документ на ст..106

 і написати причини зростання Османської імперії.

творчі завдання, одне на вибір:

1) Правління Сулеймана І Пишного.

2) РОКСОЛАНА - УКРАЇНКА НА ЧОЛІ ОСМАНСЬКОЇ ІМПЕРІЇ

 

3) Собор Святої Софії – символ християнства чи мусульманства

Доброго дня,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

Дата:  А, Б-27.01.2022

Термін виконання до 30.01.2022.

тема:Українська козацька держава-

Військо Запорозьке.

 На уроці ви дізнаєтеся про процес

 творення Української козацької держави,

навчитеся  визначати функції старшини,

 зможете охарактеризувати

 соціально-економічний розвиток Гетьманщини

  Прочитати 

параграф 24,переглянути відео, дати

визначення термінам: Військо Запорозьке,

 старшина, Гетьманщина, полк.

Домашнє завдання. Вивчити параграф 24.

скласти таблицю на ст..107 завдання1

 в рубриці «Обговорюємо в групі»

Доброго дня,  шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої історії.

Дата:  Б-27.01.2022

Термін виконання до 30.01.2022.

тема: Тридцятирічна війна.

 

 На уроці ви дізнаєтеся про

 міжнародне становище в Європі на

 початку ХVII ст., з’ясуємо причини

та наслідки Тридцятилітньої війни

 

  Прочитати 

параграф 17, переглянути відео,

 виконати завдання на хронологічну

 послідовність та встановлення

 логічних пар на ст..100. завдання 1-2

 

Домашнє завдання. Вивчити параграф 17

скласти таблицю на ст..95

Доброго дня, учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з історії України

Дата:  А-26.01.2022.

Термін виконання до 29.01.2022.

тема: Битва під Батогом.

Молдовські походи.

 Облога Жванця

 На уроці ви дізнаєтеся про

хід битви під Батогом,

 наслідки Молдовських походів,

 умови Камянецької угоди

.

  Прочитати параграф 23

 переглянути відео, написати

 умови Камянецької угоди

 

Домашнє завдання.

·        Опрацювати параграф 23

·        скласти таблицю на ст..101

·        підготувати повідомлення про

сподвижників Б.Хмельницького ( І.Богун, М.Кривоніс,

Д.Нечай та інші)



Доброго дня, шановні учні та учениці.

Вітаю вас на уроці з всесвітньої  історії.

Дата: Б-28.09.2021.; А-29.09.2021

Термін виконання до 30.09.2021

тема: Завоювання Нового світу.

 На уроці ви дізнаєтеся про етапи та

причини завоювань та освоєння

 європейцями земель Нового світу,

визначимо наслідки і значення

 Великих географічних відкриттів.

  Прочитати параграф 2, переглянути відео,

 дати визначення понять: Конкіста,

 конкістадори, колоніальні війни,

«революція цін»; визначити наслідки

 Великих географічних відкриттів.

Домашнє завдання.

·        Опрацювати параграф 2,

виконати тестові завдання за посиланням.

Предмет:ВсесвітняПредмет:Історія України. Дата: А- 6.05.2021.

Термін виконання до 10.05.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці  з  історії України.

 тема: Правобережжя та західноукраїнські

 землі в останній чверті XVIIIст.

 На цьому уроці ми  з вами охарактеризуємо

 соціально-економічне та політичне

 становище Правобережної України;

з’ясуємо як розгортався гайдамацький рух.

Прочитати параграф 37 підручника,

 переглянути відео.

 

Домашнє завдання: дати відповідь на питання 1-4 на ст..270

Всесвітня  історія. Дата: А- 5.05.2021.

Термін виконання до 10.05.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці  з всесвітньої історії.

 тема: Московська держава.

На цьому уроці ми  з вами ознайомимося з

історичним розвитком Московської держави.

Прочитати параграф 20, переглянути відеофільм

 

Домашнє завдання:  скласти таблицю на ст.. 167 №11

 Будьте старанними. Вчасно виконуйте домашні завдання. Не хворійте

 


Предмет:Історія України. Дата: А- 29.04.2021.

Термін виконання до 4.05.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці  з історії України.

 тема: Південноукраїнські  землі й Крим у 18ст.

На цьому уроці ми  з вами з’ясуємо

які події призвели до ліквідації Кримського ханства,

 як відбувалася колонізація Південної України.

Прочитати  параграф 36 підручника,

  переглянути відео.

Домашнє завдання: скласти таблицю «Російсько-турецькі війни другої половини XVIII ст.. та їх наслідки»

 

Кючук-Кайнарджійський мир 1774

Ясський мир 1791

Мета Росії

 

 

Зміст договору

 

 

Наслідки договору

 

 

 

Будьте старанними. Вчасно виконуйте домашні завдання. Не хворійте



Предмет: Всесвітня історія .  Дата: А- 28.04.2021.

Термін виконання до 4.05.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці  з всесвітньої історії.

 тема: Річ Посполита.

На цьому уроці ми  визначимо особливості

 історичного розвитку Речі Посполитої та з’ясуємо

 вплив цієї держави на українську історію.

Прочитати  параграф  19 підручника, переглянути відео,

Домашнє завдання: дати відповіді на питання 1-8 на ст..154

Будьте старанними. Вчасно виконуйте домашні завдання. Не хворійте

 

  Предмет   Історія України Дата: А-22.04.2021

Термін виконання до 26.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці  з історії України.

 тема: Ліквідація Запорозької Січі.

На цьому уроці ми з’ясуємо причини

 ліквідації Запорозької Січі,  визначимо

подальшу долю запорозьких козаків.

Прочитати параграф 35  підручника, переглянути відео.

Домашнє завдання: підготувати повідомлення на одну з тем:

1.     «Значення Запорозької Січі  в історії України».

2.«Доля П.Калнишевського - останнього кошового отамана Запорозької січі».

3. «Доля Запорозьких козаків після ліквідації Січі».

 

Будьте старанними. Вчасно виконуйте домашні завдання. Не хворійте

Предмет: Всесвітня історія.  Дата: А-21.04.2021.

Термін виконання до 26.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці з історії

 тема: Османська імперія.

На цьому уроці ми дізнаємося про

 історичний розвиток  Туреччини,

з’ясуємо роль української дівчини

Насті Лісовської в історії Османської імперії

 

Прочитати параграф 18, переглянути відеофільм

 і скласти таблицю на ст..144  №8

 

Бажаю  успіхів, гарних оцінок. Не хворійте





Предмет: Історія України. Дата: А-15.04.2021;

Термін виконання до 19.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці з історії України.

 тема: Ліквідація гетьманства і Україні.

На цьому уроці з’ясуємо  основні

 напрямки

правління гетьмана Кирила

 Розумовського, про діяльність Другої Малоросійської колегії.

.

Прочитати параграф 34, переглянутивідеофільм

 і скласти історичний портрет гетьмана К. Розумовського.

 

  Бажаю  успіхів, гарних оцінок. Не хворійте.


Предмет: Всесвітня історія . Дата: А-14.04.2021.

Термін виконання до 17.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці всесвітньої історії.

тема: Контроль та корекція навчальних

 досягнень учнів з теми «Держави Західної Європи в 16-17 ст.»

 На цьому уроці ми підведемо підсумки

 з вивчення данної теми.

  Повторити параграфи 11-17 та

 виконати тестові завдання.

    Бажаю  успіхів. Не хворійте. Активніше  працюємо

Предмет: Історія України . Дата: А-8.04.2021

Термін виконання до 11.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці з історії України.

 тема: Гетьманщина в першій половині ХVIII ст..

 На цьому уроці ми дізнаємося про діяльність останніх гетьманів України, навчимося складати історичний портрет історичної особи.

Прочитати  параграф 33, переглянути відеофільм   та дати відповіді на  питання 1-6 на ст..240

 Бажаю  успіхів. Не хворійте.     



Предмет: Всесвітня історія . Дата: А-7.04.2021.

Термін виконання до 9.04.2021

Доброго  дня, шановні учні та учениці.

 Вітаю вас на уроці всесвітньої  історії.

тема: Міжнародні відносини у ХVI-XVII ст.

 На цьому уроці ви дізнаєтеся про   характер міжнародних відносин у ХVI ст., визначати причини та наслідки 30-літньої війни.

Читати  параграф 17, переглянути відеофільм, скласти  таблицю на сторінці 136 підручника.  Бажаю  успіхів. Не хворійте. 

Дата: 21.01.2021. Термін виконання до 24.01.

Доброго дня,  шановні  учні.

Вітаю вас на уроці з історії України.

тема: Від Переяславського договору до Андрусівського перемир’я.

На уроці  ми  дізнаємося про причини поділу 

України на Лівобережжя та Правобережжя.,

 про  діяльність гетьманів,  поглиблення Руїни.

Прочитати параграф 25,  переглянути відеофільм і

 скласти відповіді на питання  1 -5 на ст..182




Дата:18.01.2021. Термін виконання до 22.01.2021.

Доброго  дня, шановні учні 8 класу.

Вітаю  вас  на уроці з   всесвітньої історії.

тема: Завершення формування

 абсолютної монархії  у  Франції.

На цьому уроці ви дізнаєтеся про

 створення  абсолютної  монархії  у  Франції,

 вислови  французьких  королів,  які  стали  крилатими.

  Прочитати  параграф 12,  переглянути

 відеофільм і виконати тестові завдання



Дата:14.01.2021. Предмет:  Історія  України.

Термін виконання до 18.01.2021

тема:Україна за гетьмана Івана Виговського.

Мета: охарактеризувати політичне становище Гетьманщини після смерті Б. Хмельницького, визначити основні засади внутрішньої і зовнішньої політики гетьмана Івана Виговського; пояснити причини і наслідки україно-московської війни 1658— 1659 рр., Гадяцької угоди..

  Прочитати параграф 24,  переглянути відеофільм та скласти таблицю «Внутрішня та зовнішня політика Івана Виговського»

Внутрішня політика

Зовнішня політика

 

 

та Гадяцька угода

Дата  підписання

 

Місце підписання

 

Основні положення

 

Наслідки  угоди

 

 





Предмет: Всесвітня історія. Дата:11.01.2021.

Термін виконання до 15.01.2021.

Мета: дати уявлення про економічну та соціальну структуру, причини та основні події релігійних воєн у Франції; дослідити процес зміцнення королівської влади; виховувати толерантне ставлення до інших релігій, неприйняття та осуд релігійного фанатизму.

Прочитати параграф 11, переглянути відеофільм,  дати визначення
основним термінам та поняттям:
 буржуазія, Реформація, громадянська війна, Варфоломіївська ніч, сеньйор, секуляризація, Генеральні штати, гарант, централізована держава, гугенот.
Скласти таблицю на ст..85 №14





Дата:12.11.2020. Предмет: Історія України.

Термін виконання до 16.11.2020

тема: Відновлення православної ієрархії.

Прочитати параграф 16, переглянути відеофільм

 та  виконати історичний диктант

Історичний диктант:

 1. За зразками яких навчальних закладів був організований Київський колегіум

 2. Скільки років тривало навчання

 3. На якій мові навчались студенти? (

4. Які « сім вільних наук» становили основу навчальних предметів?

5. Скільки класів було в колегіумі?

 6. Скільки учнів навчалося у колегіумі?

 7. Чи платили студенти та учні гроші за навчання?

8. В яких класах учні набували вищу ступінь освіти?

9. Які класи були середніми

 10. В якому році колегія набула статус академії?

 11. Які видатні вчені викладали в колегіумі? (

12. Хто із майбутніх гетьманів України закінчили в різні роки КиєвоМогилянську колегію? 




Дата: 11.11.202020. Предмет: Історія України.

Термін виконання до 14.11.2020.

Тема: Практичне заняття. Українське козацтво.

Прочитати параграф 15, переглянути  відеофільм

 і дати відповіді  на  такі питання:

1.     У  чому  проявлялося військове мистецтво козаків?

2.     Які  були традиції козацтва?

3.     Чим вирізнявся козацький побут?


Предмет: Всесвітня історія. Дата: 9.11.2020.  

Термін виконання до 12.11.2020

Тема. Гуманізм. Високе Відродження

Мета: ознайомити учнів з основними принципами епохи Відродження, дати уявлення про творчість італійських майстрів того часу, художників Північного відродження.

Основні поняття та терміни: «реалізм», «експеримент», «Відродження», «алегорія», «диспут», «ідеал», «емпіризм», «гуманізм», «натурфілософія», «пейзаж», «натюрморт», «сюжет», «жанр».

Прочитати параграф 6,  переглянути відеофільм і скласти таблицю «Титани італійського Високого Відродження»

Митець

Твори

 

 

 








Дата: 15.10.2020. Термін виконання до 20.10.2020

Тема: Берестейська церковна унія та її наслідки 

Мета: охарактеризувати становище української православної церкви в другій пол. ХVІ ст.,визначити передумови ,особливості укладання та результати Берестейської церковної унії,пояснити причини та наслідки утворення грекокатолицької церкви.

Прочитати параграф 11, переглянути відеофільм    та  дати  відповіді  на  питання:

1.Причини унії.

2.Умови унії.

3. Наслідки унії




Дата: 12.10 2020. Термін виконання до 16.10 2020

Великі географічні відкриття. Тестові завдання для самоконтролю.

1.Яка поді відбулась в 1492 р. ?

a.       Перша навколосвітня подорож.

b.      Відкриття Америки Колумбом.

c.       Падіння Візантії.

d.      Укладено Тордесільяський  договір.

2. Перший намісник «Нової Іспанії»

a.       Ф. Піссаро.

b.      Б. Діаш.

c.       Е. Кортес.

d.      В. да Гама.

3. Найбільші колоніальні імперії XVI ст.

a.       Франція та Іспанія.

b.      Іспанія та Італія.

c.       Португалія та Італія.

d.      Іспанія та Португалія.

4. Хто здійснив першу в історії навколосвітню подорож?

a.       Б.Діаш.

b.      В. да Гама.

c.       Х. Колумб.

d.      Ф. Магеллан.

5. В якому році була здійснена подорож вздовж західного узбережжя Африки?

a.       1490 р.

b.      1492 р.

c.       1498 р.

d.      1510 р.

6. Завоювання якого з індіанських народів розпочав у 1519р. Е. Кортес?

a.       Ацтеків.

b.      Майя.

c.       Інків.

d.      Чибча.

7. Яка держава наприкінці XVI ст. найбільше постраждала від «революції цін» ?

a.       Англія.

b.      Франція.

c.       Іспанія.

d.      Нідерланди.

8. Держава, яка захопила певні території і включила їх до свого складу називається…

a.       Колонія.

b.      Факторія.

c.       Конкіста.

d.      Колоніальна імперія.

9. Велике підприємство, в якому використовувалися ручні знаряддя праці та існував розподіл праці між робітниками називається …

a.       Монополія.

b.      Буржуазія.

c.       Мануфактура.

d.      Капіталізм.

10. Установіть відповідність.

a.       Б. Діаш.

b.      В. да Гама.

c.       А. Веспуччі.

d.      Ф. Магеллан.

 

1)   1Мандрівник, який відкрив морський шлях до Індії.

2)    2  Італійський мандрівник, який довів існування материка, що одержав його ім’я.

3)    3  Мандрівник, що здійснив першу кругосвітню подорож.

4)     4 Португальський мандрівник, що першим дістався Півдня Африки.

11. Установіть відповідність.

a.       Колонія.

b.      Конкіста.

c.       Монополія.

d.      Каперство.

 

1)      Загарбницькі походи іспанців в кінці XVXVIст.

2)      Насильницькі дії з дозволу свого уряду,озброєних приватних торгівельних суден держав, що воюють у відкритому морі.

3)      Територія, яка втратила незалежність і перебуває під владою іншої держави.

4)      Форма промислового виробництва, що характерна поділом праці між найманими працівниками та використанням ручної праці.

Виключне право на торгівлю із заокеанськими володіннями












 і  виконати тестові завдання
Повторити основні терміни та поняття з курсу "Правознавство" та виконати тестові завдання
Повторити  тему "Україна на початку ХХст." та виконати тестові завдання.
Повторити параграф 27-28 та виконати тестові завдання.
виконати тестові завдання за посиланням.
Виконати тестові завдання за посиланням:

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=971947
Дата: 8.05. 2020. Термін виконання до 12.05.2020
Тема. СВІТ ЮРИДИЧНИХ ПРОФЕСІЙ.
    Мета: ознайомити учнів з основними юридичними професіями, повноваженнями представників юридичних професій, вимо­гами, які висуваються щодо осіб, що прагнуть працювати в галузі права; навчальними закладами, які здійснюють підготовку юристів; формувати навички аналізу життєвих ситуацій  з точки зору доцільності звернення по допомогу до представників юридичних професій.
  Прочитати  параграф 26 та виконати такі завдання:  1) Написати есе «Право є мистецтвом добра і справедливості»  або
2)Розробити рекламу юридичних вузів для абі­турієнтів.


Дата: 7.05.2020. Термін виконання до 11.05.2020.
тема: Систематизація та узагальнення знань учнів з теми «Культура України в середині ХІХ – на початку ХХ ст.»
   Повторити параграфи 36-39 та виконати тестові завдання.

Дата:5.05.2020. Термін виконання до 9.05.2020
Тема: Наука і техніка. Література і мистецтво. (кінець ХVІІІ – початок  ХХ ст..)
Мета: скласти уявлення про основні досягнення науки і техніки; виявити основні тенденції в їх розвитку;  познайомитись з найбільш визначними науковими відкриттями періоду.
Прочитати  параграф 27,  переглянути відеофільм і заповнити таблицю на ст..234.


Дата:30.04.2020. Термін виконання до 4.05.2020
тема:Практична робота «Традиції та побут українського народу»
мета: характеризувати традиції і побут української сім'ї в середині XIX — на початку XX ст.
  Прочитати параграф 39, переглянути презентаціювідеофільм та скласти таблицю за таким зразком.
Житло
Одяг, зовнішній вигляд
Побутові атрибути
Заняття
(праця, відпочинок)




Дата: 28.04.2020. Термін виконання до 30.04.2020.
Тема: « Міжнародні відносини наприкінці 19- початку 20ст.»
Мета:на навчити розрізняти   колоніальні володіння та сфери впливу колоніальний держав, країни Троїстого союзу та Антанти, характеризувати основні тенденції міжнародних відносин у другій половині 19 – початку 20 ст, пояснювати причини міжнародних криз і збройних конфліктів початку 20 ст.,створення військово-політичних блоків,визначати наслідки боротьби європейських держав за переділ світу, пояснити поняття «військово-політичний союз», «гонка озброєнь».
 Прочитати параграф 26,  переглянути відеофільм та скласти таблицю за таким зразком
.
Дата
Країни-учасниці
конфлікту
(кризи)
Причини конфлікту (кризи)
Хронологія
подій
Наслідки








Дата: 23.04.2020. Термін виконання до 26.04.20.
Тема:Український живопис та архітектура.
мета: характеризувати розвиток українського образотворчого мистецтва, архітектури у другій половини XIX — на початку XX ст.;
• розповідати про творчість видатних митців;
• називати видатні шедеври українського мистецтва цієї доби.
• пояснювати й застосовувати терміни і поняття: «реалізм», «український модерн».
  Прочитати параграф 38, переглянути відеофільм і дати  відповіді на запитання:
1. Складіть логічні пари:
Іван Нечуй-Левицький,Аїда, «Кайдашева сім’я», композитор, «Громада», Микола Лисенко, Соломія Крушельницька, М. Драгоманов, «Хазяїн»,Іван Карпенко-Карий.
Відповіді: Іван Нечуй-Левицький - «Кайдашева сім’я» ;Іван Карпенко-Карий-«Хазяїн»
Соломія Крушельницька- Аїда;Микола Лисенко-композитор; М. Драгоманов-«Громада».
2.Записати закінчення речення:
o   Однією з основних ідей модерна є…
o   Стиль модерн розвивається…
o   Український модерн- стиль….
o   Прикладом архітектурного модерну…
o   У стилі модерну побудовано…
o   Але справжнім поетом ….
o   3. Скласти таблицю: визначити твори митців:
1.
А. Владислав Городецький.
2.
Б. Василь Кричевський.
3.
В. Сергій Васильківський
4.
Г.МиколаПимоненко
5.
Д.Ілля Рєпін

Дата: 24.04.2020. Термін виконання до 26.04.до  21.00
тема:Урок контролю і корекції знань з теми.


Дата:21.04. Термін  виконання до 25.04.2020.
Контрольна робота з всесвітньої історії
«Модернізація країн Європи та Америки в останній третині XIX -  - на початку XX ст. Пробудження Азії»
9 клас
І ВАРІАНТ
Початковий рівень
Виберіть правильний варіант відповіді
1.     В Троїстий союз входили такі країни:
а) Німеччина, Австро-Угорщина, Франція; б) Німеччина, Австро-Угорщина, Росія; в) Німеччина, Австро-Угорщина, Італія; г) Німеччина, Австро-Угорщина, Іспанія;

2.     У якому році було створено дуалістичну державу – Австро-Угорську імперію?
а) 1860 р.: б) 1867 р.; в) 1870р.; г) 1877 р.;

3.     Лідер лібералів Великої Британії у 1868-1902 рр.
а) В. Гладстон; б) Б. Дізраелі; в) Р. Солсбері; г) Артур Джеймс Балфур;
Середній рівень
4.     Установіть відповідність між історичною особистістю та країною в якій він діяв.
1.     Отто фон Бісмарк
А. Австро-Угорщина
2.     Адольф Тьєр
Б. Японія
3.     Франц Йосиф
В. Китай
4.     Муцухіто Мейдзі
Г. Німеччина
Д. Франція

5.     Установіть хронологічну послідовність подій
А. проголошення конституції Японії; Б. Сіньхайська революція; В. Скасування кріпосного права в Росії; Г. утворення Троїстого союзу

6.     Впізнай історичну особу за описом
«26-й президент США. У внутрішній політиці проводив «справедливий курс». Ця політика передбачала: ухвалення антитрестівських законів; заходи з охорони природних ресурсів.»
Достатній рівень

7.     Підготуйте шпаргалку
У першій лінії – з поданих букв утворіть слово та складіть речення за поданим початком;
у другій лінії дайте визначення поняття та складіть речення за поданою кінцівкою;
у третю лінію впишіть нововивчене поняття, його значення та складіть речення правильно вживаючи це поняття в контексті

Поняття
Значення поняття
Речення з використанням поняття
ФАУСРЗМИЖ
Рух за надання виборчих прав жінкам
Заданий початок
«У 1890 році лідери Е. Стенсон і С. Ентоні…..
Сегрегація

Задана кінцівка
«……………….узаконив расову сегрегацію.»




Високий рівень

8.     Уяви себе менеджером рекламної агенції, яка отримала замовлення на виготовлення рекламного буклету «Сінхайська революція». Запропонуйте макет буклету.
Дата:14.04.2020. Термін виконання до 18.04.2020.
Тема: Сунь Ятсен. Сінхайська революція.
мета: характеризувати процес колонізації Китаю і антиколоніальну боротьбу;
• пояснювати причини та сутність Сінхайської революції;
• висловлювати судження щодо діяльності Сунь Ятсена;
• називати дати повстання Іхетуань, Сінхайської революції;
• пояснювати і застосовувати поняття: «тайпіни», «опіумні війни», «пробудження Азії», «три народні принципи».
     Опрацювати параграф 24,   складання таблиці «Синхайська революція 1911-1912»
Лідер

Мета
*             
Місце

Хід

Результат
.

Дата: 16.04.20. Термін виконання до 18.04.20
Тема: Музика, театр, література в середині ХІХ ст.- на початку ХХст.
Мета: проаналізувати стан розвитку культури, а зокрема літератури, театру, музичного мистецтва  в середині ХІХст.- на початку ХХст.
 Опрацювати параграф  37, виконати завдання на слайдах  презентації

Дата: 17.04.2020. Термін виконання до 18.04.2020
Практичне заняття з теми
« Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх. »
Мета:
- повторити і поглибити знання основних положень по кримінальної та
адміністративної відповідальності неповнолітніх;
- закріпити навички практичного застосування отриманих знань;
- висловлювати судження про особливості адміністративної та
кримінальної відповідальності  неповнолітніх;
-розв’язувати юридичні ситуації.

 Опрацювати параграф 25,  виконати завдання практичного заняття №8 на ст..176-178.
Всесвітня історія  9  клас   Дата 7.04.2020. Термін виконання до 11.04.20.
 Тема: Японія наприкінці ХІХ ст..- на початку ХХст.
 Мета: висвітлювати основні напрями соціально – економічного і політичного розвитку Японії в період «мейдзі»,  наслідки європейського та американського проникнення в країну;визначити особливості становлення Японії, як провідної держави світу,її характерні ознаки,  відмінності від західної цивілізації; характеризувати процес реформування суспільно – політичного устрою в Японії; Конституцію 1889 р.; напрями зовнішнього політичного курсу.

 Прочитати параграф 23,  переглянути презентацію та виконати завдання вказані  на слайдах     презентації.


Дата: 9.04.2020. Термін виконання до 12.04.
Тема: Розвиток освіти і науки в кінці ХІХст.  на початку ХХ ст.

Мета: визначити особливості розвитку української культури на початку ХХ ст.; дізнатися про основні здобутки української культури цієї доби; з’ясувати долі видатних представників української культури.
Переглянути відеофільм та прочитати параграф 36 та заповнити таблицю

Фактори (чинники), що  сприяли  розвитку  культури
Фактори (чинники), що негативно впливали на розвиток  культури
   

Галузь науки
Імя  вченого
Досягнення



Дата: 10.04.2020. Термін   виконання до 12.04.20
Тема: Кримінальна відповідальність неповнолітніх
Мета: визначити які відносини регулює кримінальне право України; охарактеризувати поняття «кримінальний проступок» та «кримінальна відповідальність»; назвати підстави притягнення до кримінальної відповідальності, визначити особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх; назвати види злочинів та види кримінальних покарань, пояснити відмінність «кримінального проступку» та «злочину.
  Прочитати  параграф 24,  переглянути презентацію та виконати тестові завдання в  підручнику на ст..174-176.

Немає коментарів:

Дописати коментар